بین‌المللسیاسی

دیده‌بان حقوق بشر: کودکان غزه از گرسنگی می‌میرند / لزوم توقف ارسال سلاح به تل‌آویو

سازمان دیده بان حقوق بشر با اشاره به اوضاع مصیبت بار غزه، از کشورها خواست که رژیم صهیونیستی را تحریم و با تعلیق ارسال سلاح به این رژیم، آن را وادار کنند تا اجازه ارسال کمک به این منطقه را بدهد.

به گزارش ایرنا به نقل از المیادین، سازمان دیده بان حقوق بشر در بیانیه ای اعلام کرد: کودکان در غزه از گرسنگی می‌میرند و این از زمانی است که اسرائیل از گرسنگی به عنوان سلاح جنگی استفاده می‌کند.

این سازمان افزود: کودکان، مادران باردار و نوزادان از سوء تغذیه شدید رنج می‌برند.

دیده بان حقوق بشر با اشاره به اوضاع نابسامان بیمارستان‌ها در نوار غزه به علت حملات و اقدامات رژیم صهیونیستی نیز اعلام کرد: بیمارستان برای اقدامات درمانی مجهز نیستند.

در بیانیه دیده بان حقوق بشر آمده است: کشورها باید تحریم‌هایی علیه اسرائیل اعمال کنند و انتقال سلاح به آن را به حال تعلیق درآورند تا تل آویو اجازه ورود کمک های بشردوستانه را به غزه بدهد.

به گزارش ایرنا، وزارت بهداشت غزه روز گذشته در آخرین آمار خود اعلام کرد که طی ۲۴ ساعت گذشته، پیکرهای ۳۲ شهید فلسطینی به بیمارستان‌ها منتقل شد.

بنابراین گزارش، از زمان آغاز جنگ غزه تاکنون شمار شهدای جنایت‌های رژیم صهیونیستی به ۳۳ هزار و ۲۰۷ نفر و تعداد زخمی‌ها نیز به ۷۵ هزار و ۹۳۳ نفر رسیده است.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا