ایرانسیاسی

دکتر رئیسی در پیام تبریک عید فطر به کشورهای اسلامی تاکید کرد؛ بهره گرفتن از حمایت عمومی مردم جهان با مردم غزه در راهپیمایی روز قدس برای توقف حملات صهیونیست‌ها

رئیس جمهور در پیامی با تبریک فرارسیدن عید فطر به سران و مردم کشورهای اسلامی، راهپیمایی باشکوه روز قدس امسال را نشانه حمایت همه‌جانبه از مردم مظلوم فلسطین دانست و تاکید کرد: ضروری است از این حضور ارزشمند در جهت پایان بمباران و محاصره غزه توسط رژیم اشغالگر صهیونیستی و در ادامه آن ارسال کمک‌های بشردوستانه بهره گرفته شود.

دکتر سید ابراهیم رئیسی در پیامی به سران و مردم کشورهای اسلامی ضمن تبریک فرا رسیدن عید سعید فطر، این عید را تجلی طاعت و بندگی و تعالی روح انسانی، هنگامه پاداش روزه‌داران و بندگان صالحی دانست که به واسطه مناجات و عبادات در ماه مبارک رمضان و با تزکیه و تهذیب نفس، لوح وجود خود را از آلودگی‌ها پاک گردانیده و در جهت کمال و قرب الهی گام برداشته‌اند.

رئیس جمهور در ادامه با اشاره به اینکه در آستانه عید سعید فطر، جهان اسلام همچنان با جنایات وحشیانه رژیم غاصب صهیونیستی در فلسطین و غزه قهرمان روبرو است، تصریح کرد: کشورهای اسلامی وظیفه انسانی و شرعی دارند تا با اقدامات فوری ادامه حملات رژیم صهیونیستی را که جنایت علیه بشریت و نسل‌کشی است، متوقف نمایند و اندکی از آلام مردم بی‌دفاع غزه بکاهند.

دکتر رئیسی با اعلام مجدد آمادگی جمهوری اسلامی ایران برای هرگونه همکاری در چارچوب ابتکارات کشورها و ملت‌های اسلامی در جهت رفع بحران گرسنگی، قحطی و فاجعه انسانی در غزه، راهپیمایی باشکوه روز قدس امسال در سراسر جهان را نشانه همبستگی و حمایت همه‌جانبه مسلمانان و آزادی‌خواهان جهان از مردم مظلوم فلسطین و به ویژه غزه عزیز دانست و تاکید کرد که ضروری است از این حضور ارزشمند در جهت پایان بمباران و محاصره غزه توسط رژیم اشغالگر صهیونیستی و در ادامه آن ارسال کمک‌های بشردوستانه بهره گرفته شود.

دکتر رئیسی در پیام تبریک عید سعید فطر به مردم ایران: ملت بزرگ ایران در سایه وحدت ملی گام‌های بلندی برای اعتلای کشور برخواهد داشت / حمایت از مقاومت فلسطین نه فقط تکلیف شرعی مسلمانان که وظیفه وجدانی بشریت است

رئیس جمهور در پیامی با تبریک فرا رسیدن عید سعيد فطر به همه مسلمانان جهان به ویژه مردم مؤمن و ولايت‏مدار ایران اسلامی، از درگاه خداوند متعال سعادت مردم ایران را در تمامی عرصه‏ها خواستار شد و ابراز اطمینان کرد که این ملت بزرگ در سایه وحدت ملی و تأسی از رهنمود‌هاي داهیانه رهبر فرزانه انقلاب اسلامی، گام‏های بلندی برای عزت و اعتلای کشور برخواهد داشت.

دکتر سید ابراهیم رئیسی در پیامی با تبریک فرارسیدن عید سعید فطر با طلب گشایش و پیروزی در اين روز پربركت برای همه مسلمانان جهان به‏ویژه مردم مظلوم غزه و فلسطین، تصریح کرد: امروز حمایت از مقاومت فلسطین به ویژه برادران و خواهرانی که در این ساعات و لحظات در خط مقدم مقابله با اشغالگری و جنایت در غزه قرار دارند، نه فقط یک تکلیف شرعی برای مسلمانان که یک وظیفه انسانی، اخلاقی و وجدانی برای بشریت است.

متن پیام رئیس جمهور به شرح زیر است؛

بسم الله الرحمن الرحيم

«فَإِذَا کَانَتْ لَیلَةُ الْفِطْرِ وَ هِی تُسَمَّى لَیلَةَ الْجَوَائِزِ أَعْطَى اللَّهُ الْعَامِلینَ أَجْرَهُمْ بِغَیرِ حِسَابٍ» (رسول اکرم (ص))

فرا رسیدن عید سعيد فطر را به همه مسلمانان جهان به ویژه مردم مؤمن و ولايت‏مدار ایران اسلامی تبریک می‏گویم. عید فطر، عید تعالي و موسم شکفتن جوانه‌های اخلاص و ایمان در دل و جان انسان‌هایی است که با تقرب به ساحت آسمانی، از چشمه زلال فیض الطاف الهی بهره‏مند شده‌اند.

اکنون که ماه مبارک رمضان با همه عظمت و معنویتش به سر آمده، امیدوارم به مدد خدای سبحان و بخشاینده، برکات و فضیلت‌های این ماه عزیز در زندگی فردی و اجتماعی همه ما جاری و ساری شود.

همچنین در اين روز پربركت از خداوند بزرگ برای همه مسلمانان جهان به ویژه مردم مظلوم غزه و فلسطین که همچنان آماج ظلم و ستم و بیدادگری رژیم غاصب صهیونیستی قرار دارند، طلب گشایش و پیروزی ‏می‏کنم.

امروز حمایت از مقاومت فلسطین به ویژه برادران و خواهرانی که در این ساعات و لحظات در خط مقدم مقابله با اشغالگری و جنایت در غزه قرار دارند، نه فقط یک تکلیف شرعی برای مسلمانان که یک وظیفه انسانی، اخلاقی و وجدانی برای بشریت است. امید دارم که به برکت انوار و فضایل ماه مبارک رمضان، شاهد استفاده از همه ظرفیت‌های موجود و ممکن برای دفاع از مظلومان فلسطین و برداشتن گام‌های موثر و عملی برای توقف جنایات صهیونیست‌ها و کاهش آلام ملت رنجدیده فلسطین باشیم.

در پایان از درگاه خداوند متعال سعادت، بهروزی و توفیق مردم ایران را در تمامی عرصه‏ها خواستارم و اطمینان دارم این ملت بزرگ در سایه انسجام و وحدت ملی و تأسی از رهنمود‌هاي داهیانه رهبر فرزانه انقلاب اسلامی، گام‏های بلندی برای عزت، سرافرازی و اعتلای کشور عزیزمان ایران برخواهد داشت.

سيد ابراهيم رئيسي

رئيس جمهوري اسلامي ايران

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا