ایرانسیاسی

رییس جمهور در دیدار مسئولان نظام و سفرای کشورهای اسلامی: فعالان اقتصادی از عددسازی‌ها در بازار نگران نباشند

رییس جمهور در دیدار مسئولان نظام و سفرای کشورهای اسلامی با رهبر معظم انقلاب اسلامی گفت: با توجه به شرایط و امکان تامین که برای دولت وجود دارد، فعالان اقتصادی نگران عددسازی‌ها در بازار نباشند.

به گزارش ایرنا، آیت الله سید ابراهیم رییسی، رییس جمهور امروز (چهارشنبه، ۲۲ فروردین ماه) در دیدار جمعی از مسئولان نظام و سفرای کشورهای اسلامی با حضرت آیت الله خامنه‌ای، رهبر معظم انقلاب اسلامی که در حسینه امام خمینی(ره) به مناسبت عید سعید فطر برگزار شد با تمجید از راهپیمایان روز قدس، «صیانت از پیروزی راهبردی مقاومت» و «وحدت اسلامی با محوریت غزه و قدس شریف» را از جمله دستاوردهای ماه رمضان امسال برشمرد.

رییس جمهور در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به آمادگی قوای سه‌گانه برای پیشبرد اهداف شعار سال یعنی «جهش تولید با مشارکت مردم»، خطاب به تولیدکنندگان و فعالان اقتصادی گفت: همچنانکه در سال گذشته ۶۹ میلیارد دلار ارز برای واردات کالاهای اساسی و تأمین نیازهای بنگاه‌های تولیدی و خدماتی تخصیص یافت، در حال حاضر نیز مشکلی برای تأمین ارز مورد نیاز کشور وجود ندارد.

رئیسی گفت: ممکن است برخی در کانال‌های غیررسمی و قاچاق با عددسازی، بازار کشور و فعالان اقتصادی را نگران کنند. در حالی که با توجه به شرایط و امکان تامینی که برای دولت وجود دارد، هیچ مسئله‌ای برای تولید و خدمات و تحقق شعار سال که نیاز کشور است ایجاد نخواهد کرد.

وی با بیان اینکه با کمک همه کارگزاران نظام این شرایط بهتر و برتر خواهد شد، تصریح کرد: برخی فکر نمی‌کردند بعد از رشد اقتصادی زیر یک درصد در دهه نود، رشد اقتصادی در سال ۱۴۰۲ بیش از ۶ درصد شود. همچنین فکر نمی‌کردند که وضعیت تولید، وضعیت پایه پولی و نقدینگی و بسیاری از شاخص‌ها در کشور رشد داشته باشد.

رئیس جمهور تصریح کرد: همراه با امید به آینده بسیار درخشان در کشور و اتحاد و انسجام که رهبر معظم انقلاب در نماز عیدسعید فطر همه گروه‌ها، جریان‌های سیاسی و مسوولان را به وحدت و تلاش منسجم و مجاهدانه در جهت رفع مشکلات مردم دعوت فرمودند، این همدلی و وحدت موجب گشایش‌های بسیاری در سال جدید برای نظام و مردم عزیز کشورمان خواهد شد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا