بین‌المللسیاسی

بایدن از ایران خواست به اسرائیل حمله نکند

جو بایدن رئیس جمهور آمریکا بار دیگر در یک مداخله جویی آشکار و در حمایت از رژیم اسرائیل، از جمهوری اسلامی ایران خواست که به حمله این رژیم به کنسولگری تهران در دمشق سوریه پاسخ ندهد.

به گزارش ایرنا، جو بایدن رئیس جمهور آمریکا روز گذشته به وقت محلی درباره پاسخ ایران به حمله رژیم اسرائیل به کنسولگری تهران در دمشق سوریه، بار دیگر با حمایت از این رژیم و در اظهاراتی مداخله جویانه گفت: ایالات متحده آمریکا متعهد به امنیت اسرائیل و کمک به آن در دفاع از خود است.

بایدن در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه پیامش به ایران در این رابطه چیست، بدون کوچکترین اشاره ای به تجاوز این رژیم  گفت: این کار را «نکنید».

رئیس جمهور آمریکا در عین حال گفت: «نمی خواهم اطلاعات محرمانه را فاش کنم، اما انتظار من این است که این اتفاق (پاسخ ایران به حمله اسرائیل) به زودی زود بیفتد».

رئیس جمهور آمریکا در تداوم مداخله جویی ها و حمایت های بی دریغ واشنگتن از رژیم اسرائیل که دامنه جنگ کنونی در غزه را در منطقه گسترش داده است، برای دلگرم شدن رژیم اسرائیل که از قدرت بازدارندگی دفاعی ایران در هراس است، مدعی عدم موفقیت این حمله شد.

این اظهار نظر بایدن در حالی است که رژیم اسرائیل بشدت از قدرت بازدارندگی دفاعی ایران در هراس است و به گفته متیو میلر سخنگوی وزارت خارجه آمریکا، آنتونی بلینکن وزیرخارجه ایالات متجده آمریکا در ساعات گذشته مشغول دیپلماسی بوده و با همتایان خود، ترکیه، چین و عربستان صحبت کرده تا اعلام کند این تشدید تنش به نفع هیچکس نیست و آنها باید از ایران بخواهند تنش ها را تشدید نکند.

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا روز پنجشنبه به وقت محلی در جمع خبرنگاران گفت: ما همچنین با متحدان اروپایی صحبت کرده ایم‌ تا به ایران بگویند تشدید تنش به نفع این کشور و منطقه نیست.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا