ایرانبین‌المللسیاسی

سرلشکر باقری: عملیات خاتمه پیدا کرد / پاسخ ایران به هراقدامی بسیار بزرگ‌تر خواهد بود

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح با بیان اینکه قصدی بر ادامه عملیات علیه اسرائیل نداریم و عملیات از نظر ما خاتمه یافته است، گفت: عملیات در حد تنبیه بود اما پاسخ ایران به هر اقدامی بسیار بزرگ‌تر خواهد بود.

به گزارش ایرنا، سرلشکر محمد باقری رئیس ستاد کل نیروهای مسلح در گفت و گویی اظهار داشت: دلیل این عملیات عبور رژیم صهیونیستی از خط قرمزهایی بود که برای ما به هیچ وجه قابل تحمل نیست.

وی ادامه داد: اینکه رژیم صهیونیستی بخش کنسولی سفارت ما را مورد هدف قرار دهد و مستشاران قانونی ما را که به دعوت دولت سوریه در آن کشور حضور دارند را به شهادت برساند عبور از خطوط قرمزی بود که همه کشورها به جز دو سه حامی رژیم صهیونیستی آن را محکوم کردند.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح تاکید کرد: این اقدام کاری بود که باید مورد پاسخ قرار می‌گرفت و مقام معظم رهبری هم فرمودند که این تنبیه باید صورت بگیرد و به حمدالله به همت سپاه پاسداران و کمک سایر نیروهای مسلح این عملیات انجام شد.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح با بیان اینکه قصدی بر ادامه عملیات علیه اسرائیل نداریم، عملیات از نظر ما خاتمه یافته است، اظهار داشت: گنبدآهنین نتوانست مقابله قابل توجهی با عملیات ما داشته باشد.ما این عملیات را منتج به نتیجه کامل می‌دانیم و این عملیات از نظر ما خاتمه یافته است.

سعی کردیم عملیات در حد تنبیه باشد

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح اضافه کرد: چنانچه رژیم صهیونیستی عملیات دیگری را انجام دهد، پاسخ ما گسترده تر خواهد بود. سعی کردیم عملیات در حد تنبیه باشد، مراکز جمعیتی مورد هدف نبود و ما قطعا آمادگی این را داریم که از خاکمان دفاع کنیم.

سرلشکر باقری تاکید کرد: نیروهای مسلح ما در آمادگی کامل به سر میبرند و امیدواریم این عملیات طلیعه‌ای بر پیروزی ملت مظلوم فلسطین باشد.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح تصریح کرد: عملیات به نحوی طرح ریزی شد که هم‌ مرکز اطلاعاتی بزرگی که اطلاعات لازم را برای صهیونیست ها تأمین می‌کرد مورد هدف قرار گرفت و هم پایگاه هوایی نواتیم که هواپیمای  اف ۳۵ برای مورد هدف قرار دادن کنسولگری ما در دمشق از آنجا برخاسته بود، مورد هدف قرار گرفت.

سرلشکر باقری اضافه کرد: هر دوی این مراکز در حد قابل توجهی مورد انهدام قرار گرفتند و از کار افتادند. در این عملیات تعداد قابل توجهی پهپاد، موشک‌ کروز و موشک بالستیک‌ مورد استفاده قرار گرفت و تاکتیک های اندیشیده شده بکار گرفته شد که نه گنبد آهنینی و نه سپر دفاعی رژیم صهیونیستی هیچ کدام نتوانست مقابله قابل توجهی با این امکانات و عملیات داشته باشد و عملیات به اهداف خود نائل شد.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح ادامه داد: آمریکا اعلام‌ می‌کرد از عملیات دمشق اطلاعی ندارد ولی در واقع با چراغ سبز او این عملیات انجام شد، آمریکا اعلام کرده که به دنبال توسعه تنش در منطقه نیست اما اطلاعات ما حاکی از آن است که در دفاع از رژیم صهیونیستی با تمام توان وارد عمل شد و تلاش کرد عملیات را خنثی کند ولی او هم نتوانست کاری از پیش ببرد و عملیات ما به هدف رسید.

سرلشکر باقری یادآور شد: ما این عملیات را منتج به نتیجه کامل می بینیم و این عملیات از نظر ما خاتمه یافته است و قصدی بر ادامه عملیات نداریم اما اگر رژیم صهیونیستی اقدامی علیه جمهوری اسلامی چه در داخل خاک‌ کشور و چه در مرکز متعلق به ایران در سوریه و یا جای دیگری انجام دهد عملیات بعدی بسیار گسترده تر از این انجام خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: توانمندی ما بر این مبنا بود که ده ها برابر بزرگ تر از این عملیات موشکی و پهپادی علیه این رژیم داشته باشیم ولی سعی کردیم در حد تنبیه این عملیات انجام شود و مراکز جمعیتی و اقتصادی مورد هدف قرار نگرفت تا ارتش متجاوز صهیونیست‌ها بداند که اقدام جنایتکارانه آنها بدون پاسخ نخواهد ماند و آمادگی داریم که از خاک و منافع خود به نحو احسن دفاع کنیم.

تدابیر لازم برای امنیت فضای کشور اتخاذ شده است

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح با اشاره به اینکه این عملیات توسط سپاه انجام شد ولی در یک هم افزایی سپاه و ارتش، دفاع از فضای کشور را عهده دارند، تاکید کرد: نیروهای مسلح در آمادگی‌ کامل به سر می برند و چنانچه نیاز باشد مجدد وارد عمل می شوند و تدابیر لازم برای امنیت فضای کشور اتخاذ شده است.

سرلشکر باقری بیان داشت: ما این‌ پیام را از طریق سفارت سوئیس به آمریکا انتقال دادیم که چنانچه آمریکا در اقدامات تجاوز گرانه بعدی صهیونیست ها مشارکتی داشته باشد و به قطعیت برسیم پایگاه و نفرات آمریکا در منطقه امنیتی نخواهند داشت.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا