بین‌المللسیاسی

سازمان ملل: اسرائیل مانع از ارسال سوخت به بیمارستان‌های غزه می‌شود

دفتر هماهنگی امور بشردوستانه سازمان ملل در فلسطین از جلوگیری رژیم صهیونیستی از ورود سوخت لازم به بیمارستان‌های نوار غزه پرده برداشت.

به گزارش ایسنا، دفتر هماهنگی امور بشردوستانه سازمان ملل متحد در فلسطین اعلام کرد کاروان‌های کمک های بشردوستانه به دلیل موانع ایجاد شده توسط رژیم صهیونیستی قادر به رساندن سوخت به بیمارستان‌های نوار غزه نیستند.

طبق گزارش شبکه روسیا الیوم، حساب رسمی این نهاد در «ایکس» با انتشار پیامی نوشت دو سوم ماموریت‌های بشردوستانه هماهنگ شده امروز در غزه با موانع مقامات اسرائیلی مواجه بوده و به طور میانگین هر مأموریت با پنج ساعت تاخیر قبل از اجازه ورود مواجه است.

این نهاد در ادامه گزارش خود آورده است: «در نتیجه این مانع‌تراشی‌ها، تدارکات حیاتی، تجهیزات و سوخت برای ژنراتورهای پشتیبان به بیمارستان‌ها تحویل داده نشد.»

پیش از این نیز سلامه معروف رئیس دفتر اطلاع‌رسانی دولتی در نوار غزه اعلام کرد جلوگیری از ورود گاز و سوخت به نوار غزه تهدیدی برای تشدید بحران انسانی در این باریکه است.

از هفتم اکتبر ۲۰۲۳ که رژیم صهیونیستی حملات ویرانگر خود علیه نوار غزه را با حمایت آمریکا آغاز کرد، ده‌ها هزار فلسطینی که بیشترشان زن و کودک بودند، در این حملات شهید و زخمی شدند و زیرساخت‌های نوار غزه به شکل گسترده‌ای ویران شده و فاجعه انسانی بی‌سابقه‌ای در این منطقه رقم خورده است.

در نتیجه این حملات و محدودیت‌هایی که این رژیم اعمال کرده و در پی کمبود شدید غذا، آب، دارو و سوخت ساکنان نوار غزه به‌ویژه شمال غزه در آستانه خطر قحطی قرار داشته و جان کودکان و سالخوردگان در این منطقه به خطر افتاده است.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا