ایرانبین‌المللسیاسی

کنعانی: رژیم صهیونیستی مسئول قتل‌عام و دفن دسته‌جمعی در بیمارستان ناصر غزه است

سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران، رژیم صهیونیستی را مسئول قتل عام و دفن دسته جمعی بیماران، مجروحان و کادر پزشکی بیمارستان ناصر غزه دانست و مقابله با بی‌کیفری آمرین و مباشرین این جنایت را برعهده جامعه جهانی و مراجع بین‌المللی دانست.

به گزارش ایرنا، ناصر کنعانی در واکنش به کشف گورهای دسته جمعی در محیط بیمارستان ناصر در غزه گفت: انتشار خبر هولناک، فجیع و دلخراش قتل‌عام و دفن دسته جمعی و پنهانی صدها نفر از بیماران، مجروحان و کادر پزشکی بیمارستان ناصر در محیط این بیمارستان در غزه، موجب بهت و اندوه افکار عمومی جهان شده است.

سخنگوی وزارت امور خارجه با تاکید بر حمایت حقوقِ بین‌الملل بشردوستانه بویژه کنوانسیون‌های ۱۹۴۹ ژنو از مراکز بیمارستانی و درمانی اعلام کرد: ارتکاب جنایت مزبور علاوه بر احراز مسئولیت رژیم اسرائیل و مسئولیت کیفری مرتکبین صهیونیستی آن، موجِد مسئولیت بین‌المللی برای دولتهای حامی شناخته شده این رژیم است.

وی افزود: جنایات مکرر، سازمان یافته و گسترده رژیم صهیونیستی علیه ساکنان نوار غزه، از مصادیق بارز نسل‌کُشی و جنایت جنگی است و مقابله با بی کیفری آمرین و مباشرین جنایت یادشده، بر عهده جامعه جهانی و مراجع بین‌المللی است.

کنعانی تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران ضمن محکوم کردن شدید این فاجعه هولناک، از دبیرکل سازمان ملل متحد، رئیس دوره‌ای شورای امنیت این سازمان و همه کشورها و اعضای مسئولیت پذیر در جامعه جهانی می‌خواهد که علاوه بر محکوم کردن آن، از ظرفیت‌های ملی، منطقه‌ای و بین‌المللی برای تعقیب و رسیدگی قضایی این جنایت و مجازات عاملین و آمرین آن استفاده کنند.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا