ایرانسیاسیورزشی

کیومرث هاشمی: حمایت عالی‌ترین مقام اجرایی کشور از ورزش در تاریخ بی‌سابقه است

وزیر ورزش و جوانان درباره مراسم تجلیل از قهرمانان گفت: باید اذعان داشت که این سطح از حمایت و همراهی عالی‌ترین مقام اجرایی کشور با این قشر تأثیرگذار، هرگز در تاریخ ورزش کشور سابقه نداشته است.

به گزارش ایرنا، کیومرث هاشمی امروز سه‌شنبه در مراسم تجلیل از قهرمانان حضور یافت و ضمن تشکر از ریاست محترم جمهور برای برگزاری این مراسم اظهار داشت: خداوند متعال را شاکرم که بار دیگر توفیق دیدار جامعه پرافتخار ورزش با ریاست محترم جمهوری اسلامی فراهم شد تا گواه دیگری باشد از صداقت رئیس‌جمهوری که از نخستین روز فعالیت دولتش، همواره بر ضرورت حمایت خاص و ویژه از قهرمانان و مدال‌آوران تأکید نمود و امروز تکرار حضور سبز ایشان در این محفل گرم و صمیمی، آن هم به بهانه تجلیل از قهرمانان و مدال‌آوران، نشانگر اراده راسخ دولت سیزدهم برای توجه به قهرمانان و حل مشکلات و چالش‌های آن‌هاست. جامعه ورزش، قدردان این مهربانی و حضور است و باید اذعان داشت که این سطح از حمایت و همراهی عالی‌ترین مقام اجرایی کشور با این قشرِ تأثیرگذار، هرگز در تاریخ ورزش کشور سابقه نداشته است.

وی افزود: مراتب سپاس و قدردانی خود را به محضر سپاهیان غیور ایران اسلامی تقدیم نمایم که با هماهنگی میدان و دیپلماسی کاری کردند کارستان، که موجبات تبلور غرور ایرانیان و اهتزاز پرچم مقدس جمهوری اسلامی ایران را در سراسر گیتی توأماً فراهم نمود و نشان داد؛ آنجا که پای غرور و غیرت ایرانی و دفاع از مظلوم در میان باشد، با یک حرکت، هِیمَنه پوشالی دشمن منحوس صهیونیستی را در هم شکسته و آنان را در صفحه شطرنج خودشان مات می‌کنند. غرور و غیرتی که برایمان آشناست و چه دلنشین است طنین سرود و اهتراز پرچم پر افتخار کشورمان در قله‌های بلند ورزش جهان که در سال ۱۴۰۲ با کسب ۱۰۰۵ مدال رنگارنگ در ۷۹ رشته ورزشی به ثمر نشست. این قهرمانان، شیرزنان و شیرمردانی از جنس شجاعت و پایمردی‌اند که به فرموده امام راحل (ره)؛ اجرش کمتر از اجر رزمندگان نیست.

هاشمی ادامه کرد: امروز این مراسم ارزشمند در حالی برگزار می‌شود که سازمان‌های بین‌المللی ورزش جهان، همچنان در قبال جنایات رژیم کودک‌کش صهیونیستی در غزه سکوت اختیار کرده و سر در لاک خاموشی فرو برده‌اند. در همین راستا بنده به نمایندگی از جامعه بزرگ ورزش تأکید می‌نمایم ما همچنان به تلاش‌های دیپلماتیک و اِعمال فشار بر نهادهای بین‌المللی ورزش مبنی بر خارج کردن این نهادها از انفعال پایبندیم و برای تحقق این مهم با تمام توان، تلاش خواهیم کرد.

وزیر ورزش تاکید کرد: جناب آقای رییس‌ جمهـور؛ خوشبختانه به لطف خداوند متعال و حمایت‌های مستمر و بی‌دریغ دولت مردمی و بویژه حضرتعالی، گام‌های بلندی در جهت حل مشکلات قهرمانان و مدال‌آوران عزیزمان در سال گذشته برداشته شد:

تسویه بدهی چندین ساله دولت به قهرمانان و مربیان تا پایان سال ۱۴۰۲.

فراهم شدن مقدمات احداث شهرک مدال با هدف رفع دغدغه مسکن قهرمانان و مربیان ملی.

اصلاح آیین‌نامه تجلیل از قهرمانان با محوریت بهره‌مندی هر چه بیشتر ورزشکاران از حمایت‌های مالی دولت مردمی.

برقراری و افزایش مستمری مدال‌آورانی که در فهرست انتظار بودند.

همسان‌سازی پاداش مالی قهرمانان آسیایی و پاراآسیایی.

اصلاحات قانون سرباز قهرمان و آیین‌نامه اجرایی آن که زمینه کاهش دغدغه اشتغال و سربازی قهرمانان و افزایش دامنه شمول آن را فراهم نموده است.

در کنار این موارد، به منظور تحقق دستور حضرتعالی مبنی بر انجام دیدارهای نزدیک و چهره به چهره با قهرمانان و نخبگان، به استحضار می‌رسانم؛ طی همین مدت کوتاه، تلاش شد با حدود ۵۰۰۰ ورزشکار، مربی، نخبه علمی و پیشکسوت، نشست‌های خصوصی و عمومی مؤثری برگزار شود تا ضمن استماع دغدغه‌ها و مشکلات این عزیزان، نسبت به پیگیری ویژه و رفع اثربخش چالش‌های ایشان با تشکیل کارگروه‌ها و اتاق‌های اندیشه‌ورز اقدام شود که بحمدالله این کارگروه‌ها به نتایج ارزشمندی نیز دست یافته‌اند.

وزیر ورزش در انتها خاطرنشان کرددر دومین جلسه شورای‌عالی ورزش و تربیت بدنی کشور که پس از مدت‌ها وقفه و رکود برگزار شد، تصمیم‌های ارزشمندی اتخاذ شد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا