بین‌المللسیاسی

بورل: اجبار غیرنظامیان برای تخلیه رفح غیرقابل تحمل است

جوسپ بورل مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در اظهاراتی با انتقاد از اقدامات رژیم صهیونیستی در غزه، تاکید کرد: اجبار غیرنظامیان فلسطینی برای تخلیه شهر رفح غیرقابل تحمل است.

به گزارش ایرنا به نقل از تارنمای خبری باها، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا، گفت: هیچ منطقه امنی در غزه وجود ندارد که غیرنظامیان فلسطینی بتوانند در آن منطقه پناه بگیرند.

بورل با بیان اینکه ما همچنان از رژیم صهیونیستی می‌خواهیم که عملیات زمینی خود را در رفح ادامه ندهد، خاطرنشان کرد: حمله زمینی (رژیم) اسرائیل به رفح، بحران انسانی در غزه را تشدید خواهد کرد.

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در ادامه سخنان خود، افزود: (رژیم) اسرائیل به موجب قوانین بین‌المللی موظف است امنیت غیرنظامیان را تأمین کند.

به گزارش ایرنا، اولاف شولتس صدراعظم آلمان نیز پیش تر در اظهاراتی نسبت به حمله زمینی رژیم صهیونیستی به جنوبی‌ترین شهر غزه هشدار داد و گفت: حمله به رفح منجر به کشتار گسترده غیرنظامیان خواهد شد.

صدراعظم آلمان با انتقاد از حملات رژیم صهیونیستی به رفح، اظهار کرد: ما معتقدیم که حمله به این شهر غیرمسئولانه خواهد بود و در مورد آن هشدار می‌دهیم.

شولتس با بیان اینکه این موضوع را به بنیامین نتانیاهو نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی نیز گفته است، تاکید کرد: ما معتقد نیستیم در حمله به رفح رویکردی وجود داشته باشد که در نهایت بتواند مانع از کشتار غیرنظامیان بی‌گناه شود.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا