اقتصادیایرانبین‌المللسیاسی

دعوت از شرکت‌های روس برای سرمایه‌گذاری در زیرساخت‌های گردشگری ایران

سفیر ایران در روسیه از مقوله گردشگری به عنوان یکی از ظرفیت‌های بالقوه توسعه مناسبات دو کشور یاد و از شرکت‌های روس برای سرمایه‌گذاری در زیرساخت‌های گردشگری ایران به منظور جذب بیشتر گردشگران دعوت کرد.

به گزارش ایرنا، کاظم جلالی روز گذشته در نشست تخصصی مناسبات ایران و روسیه که با حضور معاون سیاسی وزیر امور خارجه ایران و برخی مقام‌های فدرال و استانی روسیه برگزار شد، به سرمایه‌گذاری شرکت‌های روسی در زیرساخت‌های گردشگری کشورهای منطقه اشاره کرد و گفت: این شرکت‌ها از گردشگران روس در خارج این کشور در همان زیرساخت‌ها میزبانی می‌کنند.

سفیر ایران در روسیه که در پاسخ به پرسشی درباره لزوم آماده سازی زیرساخت‌ها برای ارتقای سطح مناسبات گردشگری دو کشور سخن می‌گفت، افزود:‌ زیرساخت‌های گردشگری برای آغاز کار تا حدودی مهیا است و در مناطقی همچون جزیره کیش، هتل‌ها و مکان‌های تفریحی مناسبی وجود دارد ولی طبیعتا باید هتل‌های بیشتری داشته باشیم.

وی گفت:‌از علاقه‌مندان به سرمایه‌گذاری در ساخت هتل و زیرساخت‌های گردشگری در ایران استقبال می‌کنیم و آمادگی داریم که تسهیلات مورد نیاز را در اختیار آنها قرار دهیم.

شرکت‌های هوایی ایران و روسیه برای افزایش پروازها تقسیم کار کنند

جلالی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به تلاش های صورت گرفته در سال‌های اخیر برای افزایش پروازها بین شهرهای ایران و روسیه گفت:‌ شرکت‌های مختلف دو کشور برای راه‌اندازی مسیرهای پروازی جداگانه می‌تواند تقسیم کار کنند.

وی افزود: شهرهای مختلف ایران مانند شیراز، اصفهان، رشت، تبریز قابلیت راه‌اندازی پرواز مستقیم بین دو کشور را دارند و علاوه بر آن جزایر جنوبی ایران در خلیج فارس در طول ماه‌هایی که در روسیه هوا بسیار سرد است، از هوای مناسبی برخوردار هستند و در صورت راه‌اندازی پروازهای مستقیم، می‌تواند زمینه سفر گردشگران روس به این مناطق را فراهم کند.

سفیر ایران در مسکو خاطرنشان کرد: راه‌اندازی پرواز مستقیم از کازان به ایران در زمره اولویت‌ها است و در این زمینه، یکی از شرکت‌های روس نیز آمادگی خود را اعلام کرده و این موضوع در حال پیگیری است.

ایده تشکیل خانه‌های تجاری

جلالی در بخش دیگری از این نشست در پاسخ به پرسش معاون اتاق بازرگانی جمهوری تاتارستان روسیه گفت:‌ با راه‌اندازی خانه‌های تجاری موافق هستیم و با توجه به گسترش همکاری‌های استانی میان دو کشور، می‌توانیم این اقدامات را انجام دهیم.

وی ادامه داد: در آستراخان، سرای تجاری ایرانیان را داریم. در اینجا – کازان- هم کنسولگری ایران مشغول فراهم کردن مقدمات این کار است تا مجموعه تاجران ایرانی را در محلی گردهم آوریم تا کار تجاری خود را دراین مکان پیگیری کنند.

وی در ادامه حضور فعالانه شرکت‌های معتبر ایرانی در نمایشگاه صنعت حلال کازان را بیانگر اراده ایران برای توسعه مبادلات تجاری با مناطق روسیه از جمله جمهوری تاتارستان خواند.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا