ایرانبین‌المللسیاسی

با حضور در نمایندگی ایران در سازمان ملل؛ ادای احترام دبیرکل و قائم مقام دبیرکل سازمان ملل به رئیس جمهور و وزیر خارجه شهید ایران

آنتونیو گوترش دبیرکل سازمان ملل متحد برای ادای احترام به شهیدان آیت الله سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهور و حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه ایران عصر روز گذشته به وقت محلی در نمایندگی جمهوری اسلامی ایران نزد سازمان ملل در نیویورک حضور یافت.

به گزارش خبرنگار ایرنا، آنتونیو گوترش دبیرکل سازمان ملل عصر روز گذشته به وقت محلی با حضور در نمایندگی جمهوری اسلامی ایران نزد سازمان ملل به رئیس جمهور و وزیر امور خارجه شهید ایران و سایر شهدای سانحه بالگرد ایرانی ادای احترام کرد.

گوترش در دفتر یادبود دیپلماتیک نمایندگی ایران در سازمان متنی را با دستخط خود برای ادای احترام به مقام این شهدا نوشت و آن را امضا کرد.

دبیرکل سازمان ملل سپس با امیرسعید ایروانی سفیر و نماینده دائم ایران نزد سازمان ملل که زهرا ارشادی معاون نمایندگی ایران نیز حضور داشت، دیدار صمیمانه کوتاهی داشت.

گوترش در دیدار کوتاهش با سفیر ایران با عرض تسلیت برای این سانحه دلخراش ،با خانواده های این شهدا و دولت و ملت بزرگ ایران ابراز همدردی کرد و سفیر ایران نیز از ابراز همدردی و پیام های تسلیت او قدردانی کرد.

خانم امینه محمد قائم مقام دبیرکل سازمان ملل متحد نیز برای ادای احترام به شهیدان آیت الله سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهور و حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه ایران در نمایندگی جمهوری اسلامی ایران نزد سازمان ملل در نیویورک حضور یافت.

خانم امینه محمد قائم مقام دبیرکل سازمان ملل و سیاستمدار و وزیر پیشین محیط زیست نیجربه، روز جمعه به وقت محلی با حضور در نمایندگی جمهوری اسلامی ایران نزد سازمان ملل به رئیس جمهور و وزیر امور خارجه شهید ایران و سایر شهدای سانحه بالگرد ایرانی ادای احترام کرد.

امینه محمد در دفتر یادبود دیپلماتیک نمایندگی ایران در سازمان متنی برای ادای احترام به مقام این شهدا نوشت و پس از امضای این دفتر، برای شهدای ایران دعا کرد.

قائم مقام دبیرکل سازمان ملل سپس با امیرسعید ایروانی سفیر و نماینده دائم ایران نزد سازمان ملل که زهرا ارشادی معاون نمایندگی ایران نیز حضور داشت، دیدار صمیمانه کوتاهی داشت.

امینه محمد با خانواده های این شهدا و دولت و ملت بزرگ ایران برای این سانحه دلخراش ابراز همدردی کرد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا