ایرانبین‌المللسیاسی

باقری و لاوروف بر تقویت مناسبات ایران و روسیه تاکید کردند

وزیر امور خارجه روسیه و سرپرست وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران با تاکید بر تقویت مناسبات و روابط دوجانبه، درخصوص برنامه‌ریزی و ارتقاء همکاری‌های چند جانبه در روزهای آتی گفت وگو و رایزنی کردند.

به گزارش ایرنا، سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه شب گذشته در تماس تلفنی با علی باقری سرپرست وزارت امور خارجه مراتب تسلیت و همدردی خود را به مناسبت شهادت رئیس جمهور و وزیر امورخارجه جمهوری اسلامی ایران ابراز کرد.

وی همچنین بر اهتمام، عزم و اراده کشورش در پیگیری و تقویت مناسبات دو کشور تاکید کرد.

علی باقری سرپرست وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران نیز در این‌ گفتوگوی تلفنی ضمن تشکر و قدردانی از ابراز همدردی مقامات عالی روسیه و اعلام آمادگی این کشور به منظور همکاری در عملیات جستجوی بالگرد حامل رئیس جمهور و وزیر امور خارجه شهید کشور اظهار داشت: چند جانبه‌گرایی و تقویت روابط بین‌المللی انتخاب راهبردی دو کشور ایران و روسیه برای شکل دهی به جهانی عادلانه است و دراین مسیر هر کشوری بر اساس ظرفیت ها و توانمندی هایش ایفای نقش خواهد کرد.

وی تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران نیز همچون گذشته با قوت در این مسیر گام بر می دارد.

وزیر امور خارجه روسیه و سرپرست وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران همچنین با تاکید بر تقویت مناسبات و روابط دوجانبه، در خصوص برنامه‌ریزی و ارتقاء همکاری‌های چند جانبه در روزهای آتی گفت وگو و رایزنی کردند.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا