ارمنستانایرانسیاسی

در تماس تلفنی با وزیر خارجه ارمنستان؛ باقری بر اهمیت اجرایی شدن بیانات رهبر انقلاب در دیدار با نخست وزیر ارمنستان تاکید کرد

سرپرست وزارت امور خارجه کشورمان در تماس تلفنی با وزیر خارجه ارمنستان بر اهمیت اجرایی شدن بیانات رهبر انقلاب اسلامی در دیدار با نخست وزیر ارمنستان که ناظر بر تحقق اهداف راهبردی بین دو کشور است، تاکید کرد.

به گزارش ایرنا، علی باقری سرپرست وزارت امور خارجه کشورمان با آقای آرارات میرزویان وزیر خارجه ارمنستان در تماس تلفنی رایزنی و تبادل نظر کرد.

آرارات میرزویان وزیر خارجه ارمنستان ضمن تسلیت شهادت شهدای خدمت به دولت و مردم ایران، بر تداوم همکاری دولت ارمنستان با جمهوری اسلامی ایران برای تحقق اهداف مورد نظر رهبران دو کشور تاکید کرد.

در این گفت و گوی تلفنی علی باقری ضمن تشکر از پیام‌های مقامات عالی ارمنستان از جمله رئیس جمهور، نخست وزیر و وزیر خارجه این کشور و همچنین سفر نخست وزیر و وزیر خارجه ارمنستان به تهران برای ادای احترام به رئیس جمهور و وزیر خارجه شهید و همراهان وی، بر اهمیت اجرایی شدن بیانات رهبر انقلاب اسلامی در دیدار با نخست وزیر ارمنستان که ناظر بر تحقق اهداف راهبردی بین دو کشور است، تاکید کرد.

سرپرست وزارت خارجه با تاکید بر امنیت درون زا به عنوان دکترین امنیت منطقه‌ای جمهوری اسلامی ایران تصریح کرد: ایران خود را به نقش آفرینی موثر برای پایداری امنیت و ثبات در قفقاز متعهد می‌داند.

باقری همچنین بر آمادگی کشورمان برای عملیاتی شدن توافقاتی که در دوران رئیس جمهور و وزیر خارجه شهید کشورمان حاصل شده تاکید کرد و در ادامه ضمن ابراز همدردی جمهوری اسلامی ایران با سیل زدگان اخیر در ارمنستان، آمادگی ایران را برای کمک به حادثه دیدگان ابراز داشت.

وزیر امور خارجه ارمنستان نقش جمهوری اسلامی ایران در تقویت صلح در منطقه قفقاز جنوبی را مهم توصیف کرد.

وی همچنین از همکاری‌های ایران در اجرای طرح های زیرساختی ارمنستان‌ از جمله جاده آگاراک- کاجران ابراز رضایت کرد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا