ارمنستانسیاسی

نشست وزرای دفاع سازمان پیمان امنیت جمعی بدون حضور ارمنستان

رئیس اداره اطلاعات و روابط عمومی سازمان پیمان امنیت جمعی روز گذشته به اسپوتنیک گفت، شورای وزیران دفاع سازمان پیمان امنیت جمعی (CSTO) امروز جمعه در آلماتی قزاقستان بدون حضور ارمنستان آغاز به کار کرد.

به گزارش ایسنا، یوری شووالوف، رئیس اداره اطلاعات و روابط عمومی سازمان پیمان امنیت جمعی گفت: اجلاس وزرای دفاع کشورهای عضو سازمان پیمان امنیت جمعی در آلماتی آغاز به کار کرد. نماینده ارمنستان در آن غایب است، اما ارمنستان با اتخاذ تصمیمات [از سوی سازمان پیمان امنیت جمعی] در قالب محدود مخالفتی ندارد.

CSTO از جمهوری‌های شوروی سابق – روسیه، ارمنستان، بلاروس، قزاقستان، قرقیزستان و تاجیکستان تشکیل شده است. نیکول پاشینیان، نخست وزیر ارمنستان در فوریه ۲۰۲۴ گفت که ایروان مشارکت خود را در سازمان پیمان امنیت جمعی متوقف کرده است. در ماه مارس، پاشینیان گفت که ارمنستان از CSTO خارج می‌شود اگر این سازمان به سؤالات مطرح شده از سوی ایروان در مورد قلمرو مستقل این کشور پاسخ ندهد.

در ماه مه، ارمنستان اعلام کرد که دیگر در فعالیت‌های مالی سازمان پیمان امنیت جمعی شرکت نخواهد کرد و در تصمیم گیری این سازمان در مورد بودجه آن در سال ۲۰۲۴ شرکت نخواهد کرد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا