ایرانبین‌المللسیاسی

با حضور علی باقری‌کنی؛ اجلاس فوق العاده گروه D-۸ در استانبول آغاز به کار کرد

اجلاس فوق العاده گروه هشت کشور در حال توسعه اسلامی موسوم به D-۸ در استانبول ترکیه با حضور سرپرست وزارت امور خارجه ایران آغاز به کار کرد.

به گزارش ایرنا، اجلاس فوق العاده گروه هشت کشور اسلامی در حال توسعه موسوم به D-۸ با حضور علی باقری کنی، سرپرست وزارت امورخارجه جمهوری اسلامی ایران در کاخ تاریخی دولما باغچه استانبول آغاز به کار کرد.

در این نشست علاوه بر سرپرست وزارت امورخارجه کشورمان، محمد اسحاق دار وزیر امور خارجه پاکستان، رتنو مرسودی وزیر امور خارجه اندونزی، محمد حسن وزیر امور خارجه مالزی و دیپو مونی وزیر رفاه بنگلادش و مقامات بلندپایه مصر و نیجریه شرکت می کنند.

پیش تر در بیانیه رسمی این گروه درباره این نشست فوق العاده بیان شده بود: این نشست به دعوت هاکان فیدان وزیر امور خارجه ترکیه سازمان‌دهی شده و انتظار می‌رود که حمایت و همبستگی بیشتری در ائتلاف D-۸ برای مردم فلسطین، بویژه ساکنان محاصره شده نوار غزه ایجاد شود.

همچنین در این اجلاس فوق‌العاده که در آن وزیران و هیات بلندپایه کشورهای عضو D-۸ حضور خواهند یافت، درباره کمک‌های بشردوستانه و سایر ملزومات برای کاهش سختی‌ها و رنج‌های کنونی مردم فلسطین گفت‌وگو خواهد شد.

اقدام جمعی برای کمک به پایان دادن به جنایات رژیم صهیونیستی در نوار غزه از دیگر محور اصلی این نشست اعلام شده است.

سرپرست دستگاه دیپلماسی در سفر خود به استانبول، علاوه بر سخنرانی در نشست فوق، با وزیران امور خارجه شرکت کننده در نشست استانبول در خصوص لزوم اقدام منسجم و هماهنگ کشورهای اسلامی برای توقف جنایات رژیم صهیونیستی و همچنین ارسال کمک‌های فوری برای مردم تحت محاصره فلسطین در نوار غزه و رفح دیدار و گفت‌وگو خواهد کرد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا