ایرانسیاسی

اسلامی: تبلیغات نامزدهای انتخابات ریاست‌جمهوری کلید خورد

سخنگوی ستاد انتخابات کشور گفت: فعالیت‌های تبلیغاتی نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری از زمان اعلام اسامی آنان توسط وزارت کشور آغاز شد و ۲۴ ساعت قبل از شروع اخذ رأی خاتمه می‌یابد.

محسن اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی ایرنا، با اشاره به انتشار اسامی نامزدهای چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری، گفت: براساس ماده ۵۷ شورای نگهبان، صلاحیت داوطلبان را رسیدگی کرد و یک نسخه از صورت جلسه خود را برای وزارت کشور ارسال کرد. ما هم بلافاصله بعد از دریافت اعلام شورای نگهبان، اسامی را اعلام کردیم.

وی افزود: بر اساس جدول زمانبندی بنا بود اسامی ۲۱ خرداد از شورای نگهبان دریافت شود و ستاد انتخابات کشور نیز روز ۲۲ خرداد نتایج را اعلام کند و تبلیغات هم ۲۳ خرداد اعلام شود. اما با توجه به ماده ۶۶ قانون انتخابات ریاست جمهوری، فعالیت‌های تبلیغاتی و انتخاباتی نامزدها از زمان اعلام اسامی آنان توسط وزارت کشور آغاز و تا ۲۴ ساعت قبل از شروع اخذ رأی خاتمه می‌یابد. به همین جهت الان ۶ نامزدی که اسامی آنان اعلام شده است، می‌توانند تبلیغات خود را آغاز کنند و تا ۸ صبح روز ۷ خرداد برای این امر فرصت دارند.

سخنگوی ستاد انتخابات کشور یادآور شد: بنابراین، ۲ روز به فرصت تبلیغات نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری چهاردهم در جدول زمانبندی اضافه شد. این وقت به تبیین برنامه‌های نامزدها کمک می‌کند.

اسلامی با اشاره به برگزاری کمیسیون مرکزی کمیسیون بررسی تبلیغات گفت: برنامه‌ریزی انجام شد تا نامزدها بتوانند در صداوسیما برنامه‌های متنوع داشته باشند که حتما اعلام خواهد شد. باید ببینیم که از چه زمانی رؤسای ستاد نامزدها و نمایندگان آنها حضور پیدا می‌کنند. بنا شد یک جلسه مشترکی بین کمیسیون بررسی تبلیغات و مجموعه نامزدها یا نمایندگان آنها صورت بگیرد تا جدول کار مشترکی بین صداوسیما و نامزدها تبیین شود.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا