ایرانبین‌المللسیاسی

باقری در دیدار با لاوروف: روابط ایران و روسیه مبتنی بر منافع متقابل تداوم خواهد یافت

سرپرست وزارت امور خارجه روابط ایران و روسیه را مبتنی بر رویکرد و منافع بلند مدت دو کشور دانست و عنوان کرد، این روابط بر اساس منافع متقابل در آینده نیز تداوم خواهد یافت.

به گزارش ایرنا، علی باقری که برای حضور در نشست وزرای امور خارجه کشورهای عضو بریکس در شهر نیژنی نوگراد روسیه حضور دارد، روز گذشته با سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه دیدار کرد.

سرپرست وزارت امور خارجه ضمن قدردانی از پیام های تسلیت و همدردی مقامات روسیه و حضور در مراسم ادای احترام به شهدای پرواز اردیبهشت، روابط ایران و روسیه را مبتنی بر رویکرد و منافع بلند مدت دو کشور خواند و عنوان کرد این روابط بر اساس منافع متقابل در آینده نیز تداوم خواهد یافت.

باقری به همسویی و اشتراک مواضع و همکاری های دو کشور در مجامع منطقه‌ای و بین المللی اشاره و نیز بر لزوم تلاش بیشتر برای توقف جنایات رژیم صهیونیستی در غزه و رفح تاکید کرد.

وی همچنین بر ضرورت بهره‌گیری از ظرفیت سازمان‌ همکاری شانگهای و مجموعه بریکس برای مقابله با یک‌جانبه گرایی و اقدامات غیرقانونی آمریکا تاکید کرد.

وزیر خارجه روسیه نیز نقش شهید رئیسی و دکتر امیرعبداللهیان در تعمیق روابط دو کشور را برجسته دانسته و بر تداوم روند رو به رشد روابط تهران و مسکو در همه حوزه ها تاکید کرده و آمادگی مسکو برای پیگیری این روند ابراز داشت.

سرگئی لاوروف با اشاره به دیدگاه مشترک تهران و مسکو در بسیاری از موضوعات منطقه ای، بر آمادگی روسیه برای تداوم و تقویت همکاری ها در منطقه غرب آسیا و قفقاز جنوبی تاکید کرد.

در این دیدار همچنین آخرین وضعیت طرح های جاری در روابط دو کشور بررسی و هماهنگی های لازم برای تسریع در اجرای آنها صورت گرفت.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا