ارمنستانایرانسیاسی

امیرعبداللهیان در دیدار دبیر شورای عالی امنیت ملی ارمنستان: ۳+۳ سازوکار مؤثری برای حل مسائل منطقه‌ای بدون مداخله خارجی‌هاست

وزیر امور خارجه در دیدار دبیر شورای عالی امنیت ملی ارمنستان بر سیاست اصولی و ثابت جمهوری اسلامی ایران دایر بر حفظ مرزهای بین‌المللی و تمامیت ارضی کشورها و ضرورت حل و فصل مسائل منطقه توسط کشورهای منطقه تأکید کرد و گفت: چارچوب ۳+۳ سازوکار مؤثری برای حل مسائل منطقه‌ای بدون مداخله قدرت‌های خارجی است.

به گزارش ایرنا، آرمن گریگوریان دبیر شورای عالی امنیت ملی ارمنستان روز گذشته با حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان دیدار و گفت‌وگو کرد.

امیرعبداللهیان در این دیدار با ابراز خرسندی از روند روبه به رشد مناسبات دو کشور، ابراز امیدواری کرد که با تسریع در اجرای توافقات، حجم مبادلات تجاری بین دو کشور سطح هدف‌گذاری شده ۳ میلیارد دلار افزایش یابد.

وی تدوین سند جامع و بلند مدت همکاری برای دستیابی به چشم انداز مناسبات اقتصادی و گسترش و تعمیق روابط را ضروری ارزیابی کرد.

وزیر امور خارجه با تأکید بر سیاست اصولی و ثابت جمهوری اسلامی ایران دایر بر حفظ مرزهای بین‌المللی و تمامیت ارضی کشورها، بر ضرورت حل و فصل مسائل منطقه توسط کشورهای منطقه تأکید و چارچوب ۳+۳ را سازوکار مؤثری برای حل مسائل منطقه‌ای بدون مداخله قدرت‌های خارجی توصیف کرد.

چارچوب مذاکراتی ۳+۳ دربرگیرنده نمایندگانی از کشورهای ایران، روسیه، ترکیه، جمهوری آذربایجان، ارمنستان و گرجستان است که برای حل و فصل منازعات قفقاز جنوبی شکل گرفته است.

امیرعبداللهیان همچنین بر آمادگی جمهوری اسلامی ایران جهت ارسال کمک های بشردوستانه به آوارگان قره‌باغ تأکید کرد.

دبیر شورای عالی امنیت ارمنستان نیز در این دیدار روند مناسبات اقتصادی دو کشور را روبه افزایش و در جهت دستیابی به هدف گذاری انجام شده از سوی طرفین ارزیابی کرد.

گریگوریان با ابراز قدردانی از مواضع اصولی جمهوری اسلامی ایران در حمایت از تمامیت ارضی ارمنستان از چارچوب مذاکراتی ۳+۳ استقبال و ابراز داشت: ارمنستان مصمم است مناسبات خود با جمهوری اسلامی ایران را گسترش و تعمیق بخشد و نقش ایران در تحولات قفقاز جنوبی و استقرار صلح پایدار، سازنده و مهم ارزیابی می‌کند.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا