بین‌المللسیاسی

سازمان ملل: وضعیت فاجعه‌بار غزه بدتر شده است

فرانچسکا آلبانزه گزارشگر حقوق بشر سازمان ملل متحد در سرزمین‌های فلسطینی در اظهاراتی گفت که وضعیت فاجعه بار غزه بدتر شده است.

به گزارش ایرنا از الجزیره، گزارشگر حقوق بشر سازمان ملل متحد در سرزمین‌های فلسطینی، افزود: (رژیم) اسرائیل کاروان‌های کمک‌های بشردوستانه به غزه را هدف قرار می‌دهد و مانع دسترسی به آنها می‌شود.

وی با بیان اینکه رژیم صهیونیستی می‌خواهد آینده غزه را محو و آن را غیرقابل سکونت و زندگی کند، گفت: (رژیم) اسرائیل از زمان پیدایش خود کمپینی برای انتقام از فلسطینی‌ها به راه انداخته است.

گزارشگر حقوق بشر سازمان ملل متحد همچنین تاکید کرد که جامعه فلسطین از سال ۱۹۴۸ مورد خیانت جامعه جهانی قرار گرفته است.

از سوی دیگر سامانتا پاور مدیر آژانس توسعه بین‌المللی آمریکا در اظهاراتی، گفت: وضعیت بشردوستانه در غزه بسیار دشوار است و جو بایدن آن را جهنم توصیف کرد.

وی افزود: جنگ در غزه باعث می‌شود ما نتوانیم وظایف خود را انجام دهیم و تعداد کمی از کامیون‌های کمک رسانی به نوار غزه می‌رسد.

مدیر آژانس توسعه بین‌المللی آمریکا، اضافه کرد: بسته شدن گذرگاه رفح و آوارگی شهروندان، عملیات امدادی را با مشکل مواجه کرده است.

پاور با بیان اینکه ما امیدواریم حماس پیشنهاد آتش بس را بپذیرد و پس از آن نیروهای اسرائیلی از آنجا خارج شده و کمک‌ها وارد این باریکه شوند، گفت: ما برای یک آتش‌بس بشردوستانه در نوار غزه فشار آوردیم که به افزایش دسترسی به کمک‌ها کمک می‌کند.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا