ارمنستانبین‌المللسیاسی

محمود عباس: به رسمیت شناختن فلسطین توسط ارمنستان گامی برای پایان دادن به اشغالگری است

رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین اقدام ارمنستان در به رسمیت شناختن کشور فلسطین را گامی برای پایان دادن به اشغالگری رژیم صهیونیستی و اذعان به حق ملت فلسطین در سرزمین خود دانست.

به گزارش ایسنا و به نقل از خبرگزاری وفا فلسطین، محمود عباس رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین در پیامی به رئیس جمهور ارمنستان بابت به رسمیت شناختن کشور فلسطین قدردانی کرد.

 عباس در این پیام اعلام کرد به رسمیت شناختن کشور فلسطین بیانگر ارزش‌های ارمنستان، تعهد رهبری آن به برقراری عدالت و ایمان آن به حقوق بشر است. این اقدام ارمنستان تاکیدی بر عمق روابط دوستانه و احترام میان دو طرف است.

وی افزود، این اقدام ارمنستان به کاهش ظلمی کمک می‌کند که از ابتدای حادثه نکبت تا به امروز علیه ملت فلسطین ادامه دارد تا جایی که از ۹ ماه پیش درگیر حملات رژیم صهیونیستی است.

رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین گفت: به رسمیت شناخته شدن فلسطین توسط ارمنستان گامی رو به جلو در اذعان به حق ملت فلسطین در سرزمین خود در مرزهای ۱۹۶۷ و نیز لزوم پایان دادن به اشغالگری اسرائیل، تعیین سرنوشت و حاکمیت این ملت است.

وی ابراز امیدواری کرد، دیگر کشورها نیز از ارمنستان پیروی کنند تا امنیت، صلح و همزیستی بین فلسطین و کشورهای منطقه برقرار شود.

روز جمعه (اول تیر ماه) وزارت خارجه ارمنستان در بیانیه‌ای به صورت رسمی کشور فلسطین را به رسمیت شناخت؛ اقدامی که مورد استقبال محافل فلسطینی، عربی و بین‌المللی قرار گرفت و به این ترتیب از مجموع ۱۹۳ کشور در مجمع عمومی سازمان ملل ۱۴۹ کشور، فلسطین را به عنوان یک کشور به رسمیت شناختند.

در پی جنگ رژیم صهیونیستی علیه مردم غزه که از ماه اکتبر ادامه دارد، اسپانیا، نروژ، ایرلند و اسلوونی کشور فلسطین را به رسمیت شناختند.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا