ایرانسیاسی

وحیدی در حاشیه جلسه هیات دولت: احتمالا مراسم تحلیف رئیس جمهور منتخب زودتر از ۱۵ مرداد انجام می شود

وزیر کشور گفت: زمان خاصی برای برگزاری جلسه تحلیف در قانون اساسی ذکر نشده است، البته تاریخ ۱۵ مرداد نیز ظاهراً قطعی نیست و  احتمالاً این مراسم زودتر انجام می‌شود.

به گزارش ایرنا، احمد وحیدی امروز چهارشنبه در حاشیه جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران در مورد برگزاری مراسم اربعین افزود: قرار است فردا یا پس فردا به اتفاق وزیر کشور عراق از مرزهای مشترک بازدید و مسائل را بررسی کنیم تا امسال هم مراسم اربعین به خوبی برگزار شود.

وی در مورد تمدید گذرنامه های زیارتی هم اظهار داشت: آنهایی که گذرنامه عادی دارند و این گذرنامه ها مدت کافی دارد می توانند از آن استفاده کنند البته گذرنامه های زیارتی هم مورد قبول است و می توانند استفاده کنند.

وحیدی در پاسخ به سوالی درباره موعد قانونی برگزاری مراسم تحلیف رئیس‌جمهور منتخب گفت: آنچه در قانون اساسی تصریح شده، حداکثر مهلت برای مشخص کردن رئیس‌جمهور جدید بوده که  ۵۰ روز در نظر گرفته شده است که این کار انجام شد.

وی افزود: اما زمان خاصی برای برگزاری جلسه تحلیف در قانون اساسی ذکر نشده است. البته تاریخ ۱۵ مرداد نیز ظاهراً قطعی نیست و  احتمالاً این مراسم زودتر انجام می‌شود. به هر حال محدودیت‌هایی بوده که باید در نظر گرفته شود. بر اساس توافق و هماهنگی که با رئیس‌جمهور منتخب صورت گرفته، جلسه تحلیف با مدیریت مجلس برگزار خواهد شد و در این رابطه منع قانونی و حقوقی وجود ندارد.

وحیدی در ارتباط با برگزاری سراسری انتخابات به شکل الکترونیک عنوان کرد: ما هرچه در این زمینه پیشرفت داشتیم را حتما به دولت بعد تحویل می‌دهیم.  تلاش عمده ما این بود که انتخابات را به سمت ۱۰۰ درصد الکترونیک پیش ببریم و در این راستا گام‌های خوبی هم برداشته شده است. در همین رابطه برنامه ما برای سال آینده این بود که انتخابات الکترونیک به شکل سراسری برگزار شود. ان شاءالله در دولت جدید این اتفاق بیفتد.

وحیدی در مورد مشکلات مربوط به حمل و نقل زائرین اربعین  و مجوز واردات ۲۵۰۰ دستگاه اتوبوس گفت: برای حمل و نقل بین جاده ای کمبود خودرو داریم مجوز داده شده اما این تعداد اتوبوس وارد نشده است.
وی افزود:  امیدواریم با استفاده از خودروهای مردمی که در سال گذشته  هم بیش از ۸۵ درصد از این ظرفیت استفاده شد مشکلی برای حمل و نقل زائرین نداشته باشیم  البته از ظرفیت تاکسی های اینترنتی هم استفاده خوبی شد  و امیدواریم که با استفاده از همین ظرفیت ها مشکلی نداشته باشیم.

وی در مورد امنیت مرزها گفت:  امنیت مرزها بسیار خوب است و  گزارش هم داده شده  افرادی که به حافظان امنیت در انتخابات حمله کردند هم  دستگیر شدند.

وزیر کشور اضافه کرد: دستگاه های امنیتی و  نظامی کشورمان به خوبی بر اوضاع مسلط هستند و اخیرا هم قرارگاه همزه  تیم دیگری از تروریست ها را در غرب کشور را مورد حمله قرار داد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا