ایرانبین‌المللسیاسی

وحشت از علمیات طوفان الاقصی؛ خط و نشان کشیدن بایدن برای ایران و حماس

جو بایدن رئیس جمهور آمریکا در پنجمین روز از عملیات طوفان الاقصی علیه رژیم اسرائیل برای جمهوری اسلامی ایران و جنبش حماس خط و نشان کشید و گفت: ما در پیامی به ایران، به صراحت گفتیم که مراقب باشد.

به گزارش ایرنا، رئیس جمهور ایالات متحده آمریکا روز گذشته به وقت محلی برابر با ۱۱ اکتبر ۲۰۲۳ و ۱۹ مهر ماه جاری در نشستی با روسای جوامع یهودیان در آمریکا درباره تحولات در سرزمین های اشغالی فلسطین با بیان اینکه استقرار کشتی‌ها و هواپیماهای نظامی ایالات متحده در نزدیکی اسرائیل باید به عنوان علامتی هشدارآمیز برای ایران تلقی شود، تصریح کرد: “ما در پیامی به صراحت به ایران گفتیم که مراقب باشد”.

رئیس جمهور آمریکا ادامه داد: “حماس مرتکب جنایات وحشیانه شده و اسرائیل را مقصر می‌داند که غیرقابل باور است. فکر نمی کردم هیچ وقت چنین تصاویری ببینم.”

بایدن با تکرار ادعاهای مقامات و رسانه های  رژیم اسرائیل مدعی شد: “من مدت زیادی در این کار بوده‌ام اما هیچ گاه تصور نمی‌کردم که چنین چیزی ببینم، تصاویر تایید شده‌ ای از سربریدن کودکان توسط تروریست ها.”

وی با بیان اینکه “کشورهایی در منطقه از جمله کشورهای عربی هستند که به ما کمک می‌کنند تا بر آنچه روی داده است، غلبه کنیم”، اضافه کرد: بیش از ۱۰۰۰ غیرنظامی در اسرائیل قتل عام شدند که در میان آنها حداقل ۱۴ شهروند آمریکایی بود. اجازه دهید دوباره بگویم به هر کشور و هر سازمانی که به فکر سوءاستفاده از این موقعیت است؛ یک کلمه می‌گویم این کار را نکن، ممکن است قلب ما شکسته باشد، اما عزم ما روشن است.

رئیس جمهور آمریکا با بیان اینکه واشنگتن برای بازگرداندن آمریکایی‌های بازداشت‌ شده توسط حماس اقدام می‌کند، گفت: به نتانیاهو اطلاع دادم طبق قوانین جنگ عمل کند.

بایدن همچنین اذعان کرد: از یهودیان آمریکا محافظت می کنیم و هرگز اجازه نخواهیم داد که جنایات یهودستیزانه و نفرت‌پراکنی در ایالات متحده جایی داشته باشد.

رئیس جمهور آمریکا ادامه داد: ما در حال افزایش کمک‌های نظامی به اسرائیل هستیم. ناو هواپیمابر را به شرق مدیترانه منتقل کردیم و جنگنده‌های بیشتری را به آنجا می‌فرستیم و به روشنی برای ایرانی‌ ها توضیح دادیم که مراقب باشند.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا