ایرانسیاسی

باقری در جمع سفرای خارجی مقیم تهران مطرح کرد: استمرار بمباران غزه انبار باروت خشم ملت‌های منطقه را شعله‌ور می‌کند

معاون سیاسی وزارت امور خارجه تأکید کرد: استمرار بمباران غزه از سوی رژیم آپارتاید صهیونیستی، انبار باروت خشم ملت‌های منطقه و مردم حق طلب جهان را شعله ور خواهد کرد.

به گزارش ایرنا، علی باقری معاون سیاسی وزارت امور خارجه روز گذشته در دیدار با سفرا و روسای نمایندگی‌های دیپلماتیک مقیم جمهوری اسلامی ایران و روسای دفاتر سازمان‌های بین‌المللی مقیم تهران، ضمن تبیین مواضع اصولی جمهوری اسلامی ایران در حمایت از مردم مظلوم فلسطین، گفت: وضعیتی که امروز در فلسطین اشغالی حاکم است، هم مصداق آشکار ناامن سازی منطقه ای و بین المللی و هم نمود روشن جنایت و نسل کشی است.

معاون سیاسی وزارت امور خارجه در این دیدار با تأکید بر اینکه مسأله فلسطین، مسأله فلسطین- رژیم صهیونیستی یا مسأله اعراب- رژیم صهیونیستی و یا حتی مسأله مسلمانان-رژیم صهیونیستی نیست؛ بلکه مسأله بشریت و کل جامعه بین المللی است، اضافه کرد: مقاومت مردم فلسطین در برابر اشغالگری و نقض فاحش و مستمر حقوق بشر فلسطینی‌ها و هتک حرمت مقدسات جهان اسلام از سوی رژیم اشغالگر صهیونیستی، به معنی واقعی کلمه «دفاع مشروع و قانونی» آن‌ها در برابر ظلم و تجاوز و تعدی است.

باقری ضمن هشدار به دولت‌های حامی رژیم صهیونیستی و تبیین ضرورت تجدیدنظر در رویکردهایشان، از همه دولت‌های جهان خواست با مهار جنایات رژیم صهیونیستی در فلسطین و توقف حملات بی‌رحمانه به غزه، به وظایف انسانی و اخلاقی خود عمل کنند.

معاون سیاسی وزارت امور خارجه با هشدار به رژیم صهیونیستی و حامیان آن تصریح کرد: نمی‌توان اجازه داد رژیم اشغالگر با برخورداری از حمایت همه‌جانبه غرب درصدد تغییر دموگرافی فلسطین و نسل‌کشی باشد و همزمان انتظار داشته باشد دیگران تماشاچی بوده و چنین جنایاتی را نادیده بگیرند.

باقری افزود: صهیونیست‌ها بدانند مردم مسلمان منطقه و آزادگان جهان چنین ظلم و ستم آشکاری را تحمل نخواهند کرد.

وی با تاکید بر لزوم جلوگیری فوری و بی‌قید و شرط استمرار و تشدید اقدامات دیوانه وار رژیم صهیونیستی در کشتار مردم مظلوم و بی‌پناه فلسطین گفت: استمرار بمباران غزه از سوی رژیم آپارتاید صهیونیستی، انبار باروت خشم ملتهای منطقه و مردم حق طلب جهان را شعله ور خواهد کرد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا