بین‌المللسیاسی

دبیرکل سازمان ملل حمله به بیمارستان غزه را محکوم کرد

سخنگوی سازمان ملل اعلام کرد: آنتونیو گوترش دبیرکل سازمان ملل حمله عصر سه شنبه به بیمارستان الاهلی غزه را محکوم می کند.

به گزارش ایرنا از نیویورک، استفان دوجاریک سخنگوی سازمان ملل شب گذشته به وقت محلی با ارسال بیانیه گوترش به خبرنگاران افزود که وی همچنین حمله به مدرسه آنروا در اوایل امروز در اردوگاه آوارگان المغازی در غزه را که حداقل شش کشته بر جای گذاشت، محکوم می کند.

به گفته دوجاریک، گوترش با تسلیت به خانواده قربانیان تاکید کرد: بیمارستان ها، مراکز درمانی، کارکنان پزشکی و اماکن سازمان ملل متحد تحت قوانین بین المللی محافظت می شوند.

دبیرکل سازمان ملل همچنین در حساب کاربری خود در شبکه اجتماعی ایکس (توئیتر سابق) گفت: از کشته شدن صدها غیرنظامی فلسطینی در حمله امروز به بیمارستانی در غزه ، وحشت زده است و آن را قویا محکوم می کنم.

وزارت بهداشت فلسطین شب گذشته به وقت محلی از بمباران بیمارستان «المعمدانی» در غزه و شهادت حدود ۵۰۰ نفر خبر داد. این وزارت‌خانه پیش از این هشدار داده بود که بیمارستان‌های غزه به سبب قطعی برق و اتمام سوخت عملا در آستانه تعطیلی و فروپاشی قرار دارند.

در پی بمباران بیمارستان المعمدانی غزه، محمود عباس رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین سه روز عزای عمومی اعلام و دیدار برنامه ریزی شده خود با جو بایدن رئیس جمهور آمریکا را در پی بمباران این بیمارستان لغو کرد.وزیر خارجه اردن نیز اعلام کرد: نشست چهار جانبه که قرار بود روز چهارشنبه در این کشور تشکیل شود، برگزار نخواهد شد.

جو بایدن رئیس جمهور ایالات متحده در یازدهمین روز از جنگ میان نیروهای مقاومت فلسطین و رژیم اسرائیل برای حمایت از این رژیم، عازم سرزمین های اشغالی فلسطین شد اما در پی بمباران بیمارستان المعمدانی در غزه و لغو دیدار چهار جانبه در امان از سوی محمود عباس رئیس تشکیلات خودگران فلسطین، سفرش به اردن لغو شد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا