ایرانبین‌المللسیاسی

امیرعبداللهیان در دیدار با وزیر امور خارجه عربستان:‌ آمریکا در کنار رژیم صهیونیستی علیه ملت فلسطین ایستاده است

وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در دیدار با همتای عربستانی خود، گفت:‌ آمریکایی‌ها دیگران را به خویشتنداری توصیه می‌کنند، اما خود در کنار رژیم صهیونیستی علیه ملت فلسطین و شهروندان مظلوم غزه ایستاده اند.

به گزارش خبرنگار اعزامی ایرنا، حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه روز گذشته در حاشیه اجلاس فوق العاده کمیته اجرایی سازمان همکاری اسلامی با فیصل بن فرحان وزیر خارجه عربستان دیدار و گفت وگو کرد.

امیرعبداللهیان در این دیدار با تشکر از برگزاری جلسه فوق العاده سازمان همکاری اسلامی گفت: مواضع عربستان در حمایت فلسطین از ابتدای این درگیری‌ها قابل قدردانی است.

وی گفت وگوهای تلفنی اخیر آقای دکتر رئیسی با ولیعهد عربستان در خصوص تحولات غزه را اقدامی مهم در زمان‌ مناسب ارزیابی کرد.

وزیر امور خارجه همچنین با اشاره به دیدار اخیر خود با رهبران حزب الله، حماس و جهاد اسلامی و رهبران منطقه و بحث و بررسی تحولات اخیر فلسطین و غزه گفت: آمریکایی ها دیگران را به خویشتنداری توصیه می کنند، اما خود در کنار رژیم صهیونیستی علیه ملت فلسطین و شهروندان مظلوم غزه ایستاده اند.

امیرعبداللهیان بر ضرورت تلاش مشترک کشورهای اسلامی برای پایان دادن به جنایات جنگی و نسل کشی جاری رژیم صهیونیستی علیه مردم مظلوم فلسطین در غزه تاکید کرد.

وزیر امور خارجه همچنین تاکید کرد که اوضاع در منطقه به شرایط حساسی رسیده و می تواند از کنترل خارج شود، از این رو عنصر زمان مهم و کلیدی است.

فیصل بن فرحان وزیر خارجه عربستان نیز در این دیدار با اظهار نگرانی از شرایط اسفناک مردم مظلوم فلسطین در غزه گفت: ضروری است هرچه سریعتر حملات رژیم اسرائیل علیه غزه متوقف شده و از شهروندان فلسطینی در مقابل حملات رژیم اسرائیل حمایت شود و امنیت مردم فلسطین تضمین شود.

وی افزود به تلاش های خود در این مسیر ادامه خواهیم داد.

به گزارش ایرنا، مهمترین دستور کار جلسه فوق العاده سازمان همکاری اسلامی بررسی راهکارهای جلوگیری از جنایات و نسل کشی رژیم صهیونیستی علیه غیرنظامیان غزه است.

پیش از این هم امیرعبداللهیان با دبیرکل سازمان همکاری اسلامی و برخی وزرای امور خارجه کشورهای حاضر در این نشست از جمله اندونزی و کویت و وزیر مشاور در امور خارجی قطر دیدار و تبادل نظر کرده بود.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا