ارامنه تهران و شمال ایرانبین‌المللسیاسی

پیام همدردی و محکومیت

رژیم متخاصم صهیونیستی از بدو اشغال سرزمین فلسطین، مهد ادیان ابراهیمی با نقض کنوانسیون ها و قوانین بین الملی دست به کشتار دسته جمعی و محاصره ناجوانمرانه ملت مظلوم فلسطین زده است.

ملت ارمنی نیز از بدو تشکیل امپراطوری عثمانی و نفوذ عمال صهیونیست به آن امپراطوی مورد قتل عام و کشتار ددمنشانه و پاکسازی قومی قرار گرفته. نسل کشی ارامنه در سالهای ۱۹۱۵-۱۹۲۳ شاهدی بر این مدعاست.

امروز نیز شاهد تکرار تاریخ هستیم. رژیم باکو با حمایت دولت غاصب اسرائیل و ارسال تسلیحات نظامی در آرتساخ دست به پاکسازی قومی زده و ارامنه را که بیش از چهار هزار سال در سرزمین های آبا و اجدادیشان ساکن بودند راند.

با این تفاصیل ارامنه خود را همدرد ملل مستضعف جهان بخصوص مردم فلسطین دانسته و حمله وحشیانه اسرائیل به بیمارستان المعمدانی را محکوم و شهادت پانصد تن از فلسطینیان را به عموم مردم آزادیخواه تسلیت گفته و برای بازماندگانشان صبر جزیل از خداوند منان خواستاریم.

ما این اقدام ضد بشری ضد فلسطینی اسرائیل را که منجر به کشته شدن هزاران کودک و انسان بیگناه شد به شدت محکوم کرده و تلخی مردم فلسطین را احساس می کنیم و مراتب همدردی خود  با مردم شجاع و مبارز فلسطین که از سال ۱۹۴۸ از خشونت اسرائیل رنج می برند اعلام میداریم.

اسقف اعظم سیبوه سرکیسیان

خلیفه ارامنه تهران

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا