ارمنستاناقتصادیایرانسیاسی

با هدف گسترش همکاری های حمل‌ونقلی؛ وزیر راه و شهرسازی عازم ارمنستان شد

وزیر راه و شهرسازی امروز صبح به دعوت وزیر مدیریت منطقه‌ای و زیرساخت‌ جمهوری ارمنستان، تهران را به مقصد فرودگاه بین‌المللی زوارتنوتس در ایروان، ترک کرد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، مهرداد بذرپاش به دعوت گنِل سانوسیان، وزیر مدیریت منطقه ای و زیرساخت های جمهوری ارمنستان امروز دوشنبه در سفری یکروزه تهران را به مقصد فرودگاه بین‌المللی زوارتنوتس در ایروان ترک کرد.

وزیر راه و شهرسازی در این سفر یکروزه در مراسم امضای قرارداد ساخت جاده آگاراک-کاجاران به عنوان بخشی از کریدور شمال-جنوب و کریدور خلیج فارس به دریای سیاه و مذاکره در خصوص گسترش همکاری های حمل‌ونقلی شرکت خواهد کرد.

مهرداد بذرپاش به همراه مهدی صفری معاون دیپلماسی اقتصادی وزارت امور خارجه به منظور توسعه مناسبات دوجانبه اقتصادی و حمل‌ونقل و دیدار با مقامات عالیرتبه این کشور در ایروان پایتخت ارمنستان حضور خواهند یافت.

در این سفر موضوعات همکاری‌های بین دو کشور درباره صدور مجوز برای شرکت‌های هواپیمایی ایرانی، حذف عوارض جاده‌ای، ارتقای همکاری‌ها در چارچوب کریدور شمال-جنوب و کریدور خلیج‌فارس- دریای سیاه؛ گسترش حمل‌ونقل ریلی و استفاده از ظرفیت‌های لجستیکی و بندری ایران؛ مورد مذاکره و تبادل نظر قرار خواهد گرفت.

بنابر این گزارش در این سفر یک روزه به ارمنستان وزیر راه و شهرسازی با نیکول پاشینیان نخست‌وزیر، گنل سانوسیان وزیر مدیریت منطقه‌ای و زیرساخت‌ و واهان کروبیان وزیر اقتصاد جمهوری ارمنستان، دیدار و گفت‌وگو خواهد کرد.

با حضور وزیر راه و شهرسازی قرارداد ساخت مسیر واردانی دزور تا خروجی تونل (حدود ۱۱ کیلومتر) و بازسازی جاده آگاراک- واردانی دزور (حدود ۲۱ کیلومتر) در چارچوب سرمایه گذاری ترانش ۴ کریدور شمال-جنوب، توسط طرف ارمنی با دو پیمانکار راهساز ایرانی منعقد امضا خواهد شد.

در این سفر یکروه علاوه بر معاون اقتصادی وزیر امور خارجه ، خیراله خادمی معاون وزیر و مدیر عامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل ونقل کشور و آرا شاوردیان نماینده مسیحیان ارمنی تهران و شمال کشور در مجلس شورای اسلامی حضور خواهند داشت.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا