اقتصادیایرانبین‌المللسیاسی

دیدار علی آبادی با شیاع السودانی و تاکید بر نیاز بازار عراق به محصولات پتروشیمی ایران

عباس علی آبادی وزیر صنعت، معدن و تجارت ایران با محمد شیاع السودانی دیدار و گفت و گو کرد.

به گزارش ایرنا از دفتر رسانه‌ای نخست وزیر عراق، در این دیدار که در دفتر نخست وزیر عراق در بغداد انجام شد، روابط اقتصادی دو کشور و راه‌های تقویت آن و تقویت مبادلات و مشارکت در سطوح و زمینه‌های مختلف مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

نخست‌وزیر عراق در این دیدار آمادگی خود را برای گشایش افق‌های همکاری دوجانبه در زمینه صنایع پتروشیمی و صنعت کود شیمیایی به دلیل تاثیر قوی آن در ارتقای توسعه داخلی اعلام کرد.

عباس علی آبادی وزیر صنعت، معدن و تجارت ایران نیز در این دیدار ضمن ابلاغ سلام آیت الله سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهوری اسلامی ایران به دولت و ملت عراق، بر لزوم پیشبرد پروژه های اقتصادی ثمربخش در مقابله با چالش های اقتصادی منطقه و جهان تاکید کرد.

در این دیدار همچنین درباره امکان حرکت به سمت استفاده از ارزهای ملی دو کشور در مبادلات تجاری و نقل و انتقالات مالی دوجانبه به منظور انعطاف بیشتر در معاملات به گونه ای که منافع دو کشور را تامین کند، بحث و تبادل نظر شد.

عباس علی آبادی وزیر صنعت، معدن و تجارت جمهوری اسلامی ایران صبح روز سه شنبه به منظور دیدار و گفت و گو پیرامون مسائل و روابط دوجانبه با مسئولین و مقامات عراقی در سفری یک روزه با استقبال غسان فرحان معاون وزیر تجارت عراق و محمد کاظم آل صادق سفیر ایران وارد فرودگاه بغداد شد.

وی پس از ورود به بغداد در محل عروج شهدای مقاومت شهید سلیمانی و ابومهدی المهندس حضور یافت و نسبت به مقام والای این شهدا ادای احترام کرد.

مهدی صفری معاون دیپلماسی اقتصادی وزیر امور خارجه، علی آبادی را در این سفر همراهی کرد.

علی آبادی در این سفر یک روزه افزون بر محمد شیاع السودانی نخست وزیر عراق با وزیر صنایع و معادن، رئیس اتاق بازرگانی و تعدادی دیگر از مقامات کشور عراق دیدار و گفت و گو کرد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا