ایرانبین‌المللسیاسی

دیدار فرستاده پوتین با دستیار امیرعبداللهیان

نماینده ویژه رئیس جمهور روسیه در امور سوریه و مشاور ارشد وزیر امور خارجه در امور ویژه سیاسی درباره آخرین تحولات منطقه و سوریه به ویژه جنایات رژیم صهیونیستی در قبال مردم مظلوم غزه به بحث و گفت و گو کردند

به گزارش ایرنا، الکساندر لاورنتیف نماینده ویژه رئیس جمهور روسیه در امور سوریه که در صدر هیاتی به تهران سفر کرده است، روز گذشته با علی اصغر خاجی مشاور ارشد وزیر امور خارجه در امور ویژه سیاسی دیدار کرد.

طرفین در این ملاقات درباره آخرین تحولات منطقه و سوریه به ویژه جنایات رژیم صهیونیستی در قبال مردم مظلوم غزه به بحث و گفتگو پرداختند و مراتب نگرانی عمیق خود را از کشتار بی رحمانه مردم غزه توسط رژیم صهیونیستی ابراز کردند؛ همچنین آنان خواستار توقف فوری این حملات و برقراری آتش بس و ارسال کمک‌های بین المللی به مردم غزه شدند.

خاجی در ادامه این گفتگوها، حملات وحشیانه رژیم صهیونیستی علیه مردم مظلوم غزه و کشتار هزاران زن و کودک را ناشی از حمایت همه جانبه آمریکا دانست و اظهار کرد: این جنایات را با تعبیری جز مجازات جمعی و نسل کشی نمی‌توان توصیف کرد.

طرفین همچنین در این دیدار در رابطه با آخرین تحولات سوریه از جمله آخرین وضعیت سیاسی و میدانی و همچنین ابتکارات دو طرف جهت کمک به بهبود وضعیت اقتصادی و انسان دوستانه و همچنین تداوم فرآیند سیاسی سوریه گفتگو و تبادل نظر کردند.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا