بین‌المللسیاسی

روسیه: برای بازگشایی گذرگاه رفح می کوشیم

نماینده ویژه رئیس‌جمهوری روسیه در امور خاورمیانه و آفریقا از همکاری کشورش با فلسطین، مصر و رژیم اسرائیل برای بازگشایی گذرگاه رفح در جنوب غزه خبر داد.

به گزارش ایرنا، خبرگزاری تاس نوشت: میخائیل بوگدانوف نماینده ویژه رئیس‌جمهوری روسیه در امور خاورمیانه و آفریقا تاکید کرد که موضوع تخلیه مجروحان از نوار غزه از طریق گذرگاه رفح در مرز با مصر نباید به بهانه ای برای تبدیل این موضوع به گروگان گیری از این افراد بدل شود.

وی در گفت وگو با خبرنگاران ضمن ابراز امیدواری برای رفع این چالش، گفت: روسیه در حال حل مشکل محاصره گذرگاه رفح با هماهنگی اسرائیل، مصر و فلسطین است.

این دیپلمات ارشد روس که سمت قائم مقامی وزیر امور خارجه را هم برعهده دارد سپس خاطرنشان کرد: از نظر من، ایجاد یک مشکل از دل مشکل دیگر اقدامی کاملا غیرقابل قبول است.

بوگدانف در ادامه ارتباط دادن خروج مجروحان و بیماران که ممکن است در بین آنها کودکان هم وجود داشته باشند با مسئله جنگ و تبدیل آنها به گروگان را کاملا غیرقابل قبول خواند.

پیش از این در بیانیه ای که در تارنمای گذرگاه رفح منتشر شده بود، تاکید شد که به دلیل فقدان هماهنگی در مورد انتقال مجروحان فلسطینی از شمال نوار غزه، خروج اتباع خارجی از این باریکه و وارد آنها به مصر غیر ممکن است.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا