بین‌المللسیاسی

سازمان جهانی بهداشت خواستار اقدام فوری برای آتش‌بس در غزه هستیم

تدروس آدهانوم مدیرکل سازمان جهانی بهداشت بامداد امروز یکشنبه گفت: ما همچنان خواستار حفاظت از غیرنظامیان و آتش‌بس فوری [در غزه] هستیم.

به گزارش ایرنا به نقل از شبکه الجزیره، آدهانوم اضافه کرد: تیم بین‌المللی ما نتوانست در بیمارستان الشفا به انجام وظایف خود بپردازد. ما با شرکای خود برای تهیه طرح تخلیه اضطراری بیمارستان الشفا همکاری می‌کنیم.

وی در این باره گزارش داد: امروز یک هیأت ارزیابی سازمان ملل را به بیمارستان الشفا در غزه اعزام کردیم.

این اظهارات همزمان با آن صورت می گیرد که «می الکیله» وزیر بهداشت تشکیلات خودگردان فلسطین گفت: ارتش رژیم صهیونیستی بیمارستان شفا در غزه را پس از تخلیه بیشتر زخمی‌ها و همچنین کادر درمان فعال در آن، به یک پایگاه نظامی تبدیل کرده است.

وزیر بهداشت تشکیلات خودگردان افزود: اقدامات رژیم صهیونیستی علیه بیمارستان ها، پزشکان و بیماران در نوار غزه، تجاوزی آشکار و یک جنایت زشت و به منزله قتل عام بخش بهداشت و درمان است.

می الکیله از سازمان ملل متحد و سازمان جهانی بهداشت و همچنین کمیته بین المللی صلیب سرخ خواست رژیم صهیونیستی را برای فراهم کردن امکان انتقال کوکان نارس و همچنین بیماران باقی‌مانده در بیمارستان شفا به بیمارستان های کرانه باختری یا مصر جهت مداوا تحت فشار قرار دهند.

این مقام فلسطینی با انتقاد از سکوت جامعه جهانی درباره جنایات رژیم صهیونیستی افزود: تا چه زمانی بیمارستان ها و پزشکان و کادر پزشکی در غزه و کرانه باختری باید گروگان اشغالگران و تجاوز و محاصره آنها باقی می مانند؟

وزیر بهداشت کرانه باختری تأکید کرد: آیا ادعای رژیم صهیونیستی مبنی بر «دفاع از خویش» به این رژیم اجازه می دهد که از ورود دارو به نوار غزه جلوگیری، بیماران را از حقشان در زمینه دریافت درمان و معالجه و همچنین کودکان نارس را از اکسیژن و تجهیزات پزشکی محروم کند؟

از سوی دیگر، دفتر اطلاع‌رسانی تشکیلات خودگردان فلسطین در نوار غزه شامگاه شنبه نیز اعلام کرد که بر اثر تجاوز رژیم صهیونیستی به نوار غزه، ۱۲ هزار و ۳۰۰ نفر به شهادت رسیده‌اند که در بین آنها پنج هزار کودک و ۳ هزار و ۳۰۰ زن وجود دارد.

براساس این گزارش، تعداد زخمی‌های تجاوز اخیر رژیم اشغالگر نیز به ۳۰ هزار نفر رسیده که بیشر آنها را زنان و کودکان تشکیل می‌دهند.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا