ایرانسیاسی

امیرعبداللهیان در کمیسیون امنیت ملی: مقاومت در حال تنظیم فشار بر صهیونیست‌ها و حامیانش است

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در توضیح حضور وزیر امورخارجه در این کمیسیون گفت: امیرعبداللهیان در این نشست تاکید کرد که گروه‌های مقاومت هوشمندانه در حال تنظیم فشار بر صهیونیست‌ها و حامیانش هستند و ظرفیت‌های فعال نشده زیادی وجود دارد.

به گزارش ایرنا، ابوالفضل عمویی روز گذشته در توضیح نشست کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس به خبرنگاران گفت: حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه به منظور تشریح آخرین تحولات فلسطین و اقدامات وزارت امور خارجه در راستای پیگیری توقف حملات رژیم صهیونیستی علیه مردم غزه در جلسه فوق العاده کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی شرکت کرد.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس افزود: وزیر امور خارجه در این جلسه با تشریح رنج مردم غزه از ادامه جنایات جنگی رژیم صهیونیستی به این موضوع تاکید کرد که آمریکا مهمترین حامی و شریک صهیونیست‌ها در کشتار مردم غزه در اتاق عملیات اسرائیل و هم در مجامع بین المللی بوده و البته فاقد یک راهبرد اثربخش است.

عمویی یادآور شد: امیرعبداللهیان با بیان اینکه با ادامه جنایات رژیم صهیونیست‌ها، امکان توسعه درگیری را متصور است این موضوع را یادآور شد که صهونیست‌ها در مواجهه میدانی با مقاومت فلسطینی دستاوردی نداشته‌اند. در حالی که گروه‌های مقاومت هوشمندانه در حال تنظیم فشار بر صهیونیست‌ها و حامیانش هستند و ظرفیت‌های فعال نشده زیادی وجود دارد.

وی اضافه کرد: وزیر امور خارجه به حمایت بین المللی افکار عمومی جهان از مظلومیت مردم فلسطین و مطالبه فوری آتش بس در این نشست اشاره و تاکید کرد که افکار عمومی دنیا دیگر تحمل جنایات صهیونیست‌ها را ندارد و ادعاهای بشردوستی آمریکا و غرب در مجامع بین المللی بی‌اعتبار شده است.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس خاطرنشان کرد: در این جلسه اعضای کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس از مجموعه فعالیت‌های وزارت امور خارجه در پیگیری حقوق مردم فلسطین و تلاش برای توقف حملات رژیم صهیونیستی قدردانی کردند و راهکارهای خود برای تقویت دیپلماسی ملی برای به ثمر رساندن تلاش‌ها ارائه دادند.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا