ارمنستانایرانسیاسی

سفیر ایران در ایروان: از تمامیت ارضی و حاکمیت ارمنستان حمایت می‌کنیم

سفیر جمهوری اسلامی ایران در ارمنستان گفت که تهران از حاکمیت و تمامیت ارضی ارمنستان حمایت می‌کند و مخالف هرگونه تغییر مرزهاست.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، سفیر جمهوری اسلامی ایران در ارمنستان روز گذشته در گفت‌وگو با خبرگزاری این کشور گفت که ایران مخالف هرگونه تغییر مرزهاست و تمام مسیرهای ارتباطی باید تحت کنترل کشورهایی باشد که در قلمروی آنها قرار دارند.

به گزارش خبرگزاری «نیوز آرمنیا»، مهدی سبحانی سفیر جمهوری اسلامی ایران در ارمنستان در گفت‌و‌گو با خبرگزاری ارمنستان در جریان برگزاری نمایشگاه عرضه بسته‌های سرمایه‌گذاری و توانمندی‌های صادراتی مناطق آزاد ایران در ایروان گفت: «از حاکمیت و تمامیت ارضی ارمنستان حمایت می‌کنیم و مخالف هرگونه تغییر مرزها هستیم. ما حاکمیت و تمامیت ارضی همه کشورها را به رسمیت می‌شناسیم. البته مخالف باز شدن راه‌های ارتباطی نیستیم و این گونه مسیر‌ها را در اختیار جمهوری آذربایجان نیز قرار دادیم. اما تمام مسیرهای ارتباطی باید تحت کنترل کشورهایی باشد که در قلمروی آنها قرار دارند، به ویژه در مورد ارمنستان».

بر اساس این گزارش، ارمنستان بارها تاکید کرده که تلاش رئیس جمهور جمهوری آذربایجان برای افتتاح مسیرهای حمل و نقل منطقه‌ای هیچ ارتباطی با مذاکرات و بیانیه‌های امضا شده در این زمینه تا به امروز ندارد و برای ارمنستان غیرقابل قبول است.

سبحانی در زمینه مسیر مهم «زنگزور» و استفاده محتمل جمهوری آذربایجان از زور برای باز کردن آن گفت: «همانطور که گفتم ما از باز شدن مسیر‌های ارتباطی حمایت می‌کنیم اما باید تحت کنترل دولت ارمنستان باشد.هیچ چیز به زور تغییر نخواهد کرد».

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا