ایرانبین‌المللسیاسی

کنعانی وساطت ایران در آزادی اسرای تایلندی را تایید کرد

سخنگوی وزارت امور خارجه وساطت ایران برای آزادی اسرای تایلندی نزد حماس در پی درخواست مقامات تایلندی از تهران را تایید کرد.

به گزارش ایرنا، ناصر کنعانی سخنگوی وزارت امور خارجه در پاسخ به سوال خبرنگار ایرنا در خصوص انتشار اخباری مبنی بر نقش جمهوری اسلامی ایران در آزادی اسرای تایلندی نزد گروه‌های مقاومت در غزه گفت: از هفته اول شروع جنگ رژیم صهیونیستی علیه غزه و در پی درخواست مقامات تایلندی از جمله گفتگوی تلفنی و دیدار وزیر خارجه این کشور با وزیر امور خارجه کشورمان در دوحه و درخواست مساعدت برای تسهیل آزادسازی اسرای تایلندی، موضوع بطور مشترک مورد پیگیری جمهوری اسلامی ایران و قطر قرار گرفت و فهرست اسامی این اسرا به مقامات حماس داده شد تا موضوع را از جنبه انسان دوستانه مورد بررسی و مساعدت قرار دهند.

وی خاطرنشان کرد: این درخواست مورد توجه مقامات حماس قرار گرفت و با برقراری آتش بس موقت از روز گذشته، تعدادی از زندانیان تایلندی آزاد شدند.

گفتنی است روز گذشته رسانه‌های منطقه از آزادی اسرای تایلندی با میانجی گری ایران خبر دادند.

نهم آبان ماه بود که وزیر امور خارجه در جریان سفر به قطر و در پاسخ به همتای تایلندی خود درباره مساعدت ایران برای آزادی اسرای این کشور، با اشاره به صحبت‌های خود با مقامات حماس اطمینان خاطر داد به محض اینکه شرایط میدانی فراهم شود این درخواست مورد بررسی قرار گرفته و نسبت به آزادسازی شهروندان خارجی اقدام شود.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا