بین‌المللسیاسی

حمله گسترده پهپادی اوکراین به مسکو دفع شد

سرگئی سوبیانین شهردار مسکو اعلام کرد که حمله پهپادی بامداد امروز (یکشنبه) ارتش اوکراین توسط سامانه پدافند هوایی ارتش روسیه خنثی شده است.

به گزارش ایرنا از خبرگزاری تاس، شهردار مسکو از حمله بزرگ پهپادی اوکراین به مسکو در اوایل امروز (یکشنبه) خبر داد و افزود: پدافند هوایی ارتش روسیه هواپیماهای بدون سرنشین اوکراین را در مسیر خود به سمت مسکو در نزدیکی شهر نارو – فومینسک و منطقه شهری اودینتسوفکسی، سرنگون کردند.

سوبیانین با اشاره به اینکه پدافند هوایی ارتش روسیه همچنین چندین پهپاد را بر فراز مناطق بریانسک، تولیا و کالوگا رهگیری و منهدم کرد، یادآور شد: بر اساس گزارش‌های اولیه، سقوط لاشه این پهپادها تلفات جانی و خسارات جدی در پی نداشته است.

در همین رابطه وزارت دفاع روسیه نیز در بیانیه‌ای اعلام کرد که پدافند هوایی این کشور ۱۱ هواپیمای بدون سرنشین را بر فراز مناطق مسکو، تولا، کالوگا و بریانسک منهدم کرده است.

الکساندر بوگوماز فرماندار منطقه بریانسک نیز در کانال تلگرام خود نوشت که ۲ پهپاد بر فراز این منطقه سرنگون شده است.

به گزارش ایرنا، شبکه آمریکایی «سی ان ان» بامداد شنبه با ارائه گزارشی از انجام بزرگترین حمله پهپادی روسیه علیه اوکراین از طریق پرتاب ده‌ها فروند از آنها به سمت کی‌یف پایتخت اوکراین و فعال‌شدن هشدارهای امنیتی این شهر خبر داد.

در این گزارش آمده‌است: مسکو در مجموع نزدیک به ۷۵ پهپاد را از ۲ موضع پریمورسکو – آختارسک و منطقه کورسک روسیه به سوی اوکراین پرتاب کرد. نیروی هوایی اوکراین در یک پست تلگرامی اذعان کرد که هدف اصلی این حملات کی‌یف بوده است.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا