بین‌المللسیاسی

مناطق مسکونی جنوب غزه زیر آتش اشغالگران / هلاکت ۶۰ سرباز صهیونیست توسط القسام

رژیم اشغالگر برای سومین روز پس از شکست مذاکرات برای تمدید آتش‌بس بین رژیم صهیونیستی و حماس، مناطق وسیعی در نوار غزه را بمباران کرد، در حالی که میانجی‌ها تاکید کردند که بمباران اشغالگران تلاش‌ها برای توقف مجدد عملیات نظامی را پیچیده می‌کند.

به گزارش ایسنا، رژیم اشغالگر صهیونیستی همچنان به بمباران شدید مناطق مختلف نوار غزه ادامه داده و طی ساعات گذشته دست به کشتارهایی زده و صدها شهید و مجروح برجای گذاشته است.

در حالی که درگیری‌ها مجددا بین مقاومت و نیروهای اشغالگر در حال نفوذ به شرق دیرالبلح در مرکز نوار غزه رخ داد.

القسام: تعداد زیادی از سربازان اشغالگر را در شرق حجرالدیک نابود کردیم

گردان‌های عزالدین قسام، شاخه نظامی جنبش مقاومت اسلامی (حماس)، گفت که توانسته است تعداد زیادی از سربازان اشغالگر را پس از انفجار مواد منفجره در محل استقرارشان که شامل ۶۰ سرباز بود در شرق حجر الدیک به هلاکت برساند.

گردان‌های القسام در بیانیه‌ای اعلام کرد: بامداد امروز، یکشنبه مبارزان القسام توانستند تجمع ده‌ها سرباز اشغالگر (۶۰ سرباز) را در داخل کمپی در محل استقرارشان در شرق حجر الدیک زیر نظر بگیرند. مبارزان ما سه بمب ضد نفر را به شکل دایره‌ای در اطراف موقعیت آنها کار گذاشتند.

این گردان‌ها افزود: دقیقاً در ساعت ۴:۳۰ بامداد بمب‌ها علیه سربازان اشغالگر منفجر شدند و یکی از مبارزان ما برای نابودی نیروهای باقی‌مانده صهیونیست دست به عملیات نفوذ زد و رزمندگان مقاومت  پس از کشتن تعداد زیادی از سربازان اشغالگر به سلامت به مواضع خود بازگشتند.

گردان‌های القسام پیشتر نیز اعلام کرده بود که نیروهای پیاده صهیونیست مستقر در داخل ساختمانی را به یک کمین کنترل شده در «التوام» در شمال غربی غزه کشانده و آنها را با گلوله‌های ضد نفر، گلوله‌های ضد استحکامات و مسلسل‌های سنگین هدف قرار داده‌اند.

القسام در بیانیه‌ای تایید کرد که «تعدادی از این نیروها کشته یا زخمی شدند».

در این بیانیه آمده است: «رزمندگان القسام اتاق فرماندهی و شناسایی دشمن را در داخل ساختمانی در شرق بیت حانون با چهار گلوله ضد نفر هدف قرار دادند.»

القسام همچنین خاطرنشان کرد: «عسقلان» را با رگبار موشکی بمباران کرد و همچنین با سامانه موشکی ۱۱۴ میلی‌متری «رجوم»، تجمع نیروهای دشمن در «زکیم» را هدف قرار داد. علاوه بر این، «گردان‌های القسام» اعلام کرد که در پاسخ به «قتل عام صهیونیست‌ها علیه غیرنظامیان»، «تل آویو» را با رگبار موشکی بمباران کرده است.

در این راستا یک شهروند صهیونیست نیز روز شنبه بر اثر اصابت موشک گردان‌های القسام به خانه‌اش در شهر تل‌آویو زخمی شد.

روزنامه عبری «یسرائیل هیوم» شامگاه شنبه گزارش داد که بر اثر اصابت موشک از غزه به شهر تل‌آویو در حالی که صدای آژیر خطر در این شهر شنیده می‌شد، یک شهروند صهیونیست به طور جزئی مجروح شده است.

گردان‌های القسام نیز صحنه‌ها یا کلیپ‌هایی از بمباران شهر تل‌آویو با رگبار موشکی پخش کرد که سامانه پدافندی «گنبد آهنین» رژیم صهیونیستی در مقابله با این رگبارهای موشکی موفق نبود. ویدئویی لحظه سقوط یک موشک صهیونیستی شلیک شده از «گنبد آهنین» در حومه تل‌آویو در مرکز اراضی اشغالی را نشان می‌دهد که در رهگیری یکی از موشک‌های «گردان‌های القسام» ناکام مانده است.

پیشتر القسام همزمان با به صدا درآمدن آژیر خطر در مناطق وسیعی از اراضی اشغالی، از بمباران تل‌آویو با گلوله موشکی «در پاسخ به کشتار غیرنظامیان غزه توسط صهیونیست‌ها» خبر داده بود.

در چارچوب دیگر تحولات میدانی میدانی، القسام همچنین اعلام کرد که رزمندگانش از شب گذشته تا صبح امروز توانستند یک «تانک صهیونیستی» را با بمب «شواظ» هدف قرار دهند که باعث چند انفجار در داخل آن و منهدم شدن کامل آن شد.

در ادامه بیانیه القسام آمده است: یک برج تانک دیگر را نیز با گلوله یاسین ۱۰۵ و منزلی که تعدادی از سربازان دشمن با گلوله ضداستحکامات TBG در منطقه الشیخ رضوان در آن حضور داشتند، هدف قرار دادیم.

این در حالی است که «گردان‌های القسام» همچنین اعلام کرد، با سامانه موشکی کوتاه برد ۱۱۴ میلی متری «رجوم»، تمرکز «دشمن» را در منطقه «کیسوفیم» و مراکز دشمن را در شرق دیرالبلح هدف قرار داد.

گردان‌های القدس، شاخه نظامی جهاد اسلامی نیز تاکید کرد: با گلوله‌های خمپاره تجمعات دشمن را در کیسوفیم و نیز «اشدود» و مجموعه «اشکول» را با حملات موشکی هدف قرار دادیم.

این گروه مقاومت همچنین در بیانیه‌ای اعلام کرد که سدیروت را با گلوله‌های موشکی متمرکز و «ریعیم» را با انفجار موشک متمرکز بمباران کرد.

در ادامه این بیانیه آمده است: مجاهدان ما همچنین از صبح امروز توانستند یک تانک رژیم صهیونیستی را با بمب «ثاقب» منهدم کنند و دو خودروی نظامی صهیونیست‌ها را با گلوله «تاندم» در محله الشیخ رضوان هدف قرار دهند.

از سوی دیگر، آژیرهای خطر در شهرک‌های غلاف غزه و عسقلان به صدا درآمد.

اشغالگران از کشته شدن یک افسر و یک سرباز خبر دادند

ارتش رژیم صهیونیستی – صبح یکشنبه – اعلام کرد که یکی از افسران آن شب گذشته در تجاوز در مرکز نوار غزه کشته شده است. همچنین اعلام شد که یک سرباز از گردان ۹۳۲ تیپ النحال بر اثر جراحت در نبردهای روزهای گذشته در شمال غزه کشته شد.

ارتش رژیم صهیونیستی روز شنبه نیز به کشته شدن سرهنگ أساف حمامی، فرمانده تیپ جنوبی لشکر غزه و نگهداری جسد وی در نوار غزه توسط حماس اعتراف کرد.

به گفته غسان مسعود، خبرنگار شبکه الجزیره در رام الله، تعداد تلفات ارتش اشغالگر – اعلام شده – از زمان آغاز نبرد «عملیات طوفان الاقصی» در هفت اکتبر به ۳۸۹ کشته رسید.

حملات و بمباران مداوم خان یونس

خبرنگار الجزیره گزارش داد که رژیم صهیونیستی به حملات و بمباران شهر خان یونس در جنوب نوار غزه ادامه می‌دهد.

وزارت داخلی در غزه نیز اعلام کرد که حملات توپخانه‌ای و حملات هواپیماهای اشغالگر از ساعات شب گذشته تا امروز، مناطق شرقی استان خان یونس را هدف قرار داده‌اند.

سرلشکر فایز الدویری کارشناس نظامی گفته بود که ارتش اشغالگر در حال حاضر بر منطقه خان یونس متمرکز است و تحرکات زمینی را از شرق منطقه خان یونس در جنوب نوار غزه انجام خواهد شد.

این در حالی است که خبرنگار الجزیره گزارش داد که در پی بمباران رژیم صهیونیستی که خانه‌ای در اردوگاه نصیرات (مرکز نوار غزه) را هدف قرار داد، ۱۳ تن شهید شدند. در حملات صهیونیست‌ها به اردوگاه البریج نیز هفت تن شهید شدند.

خبرنگار این شبکه همچنین گفت، در حمله هوایی اشغالگران به منزلی در محله الجنینه در شرق رفح در جنوب غزه ۹ تن شهید شدند. اشغالگران همچنین ساحل الزهرا و ساحل المغراقه را در شمال اردوگاه نصیرات بمباران کردند. پیشتر بیش از ۱۵ تن در بمباران چهار منزل در برج‌های عین جالوت در اردوگاه نصیرات جان خود را از دست دادند. اشغالگران همچنین به اردوگاه جبالیا حمله هوایی انجام دادند.

خبرنگار المیادین نیز می‌گوید، اشغالگران در اطراف مراکز پناهندگی و برج‌های الشیخ زاید در نزدیکی بیمارستان الرنتیسی کمربند آتش ایجاد کردند. حملات صهیونیست‌ها علیه منزل در محله الدرج در غزه تعدادی شهید و زخمی برجای گذاشت.

ارتش اشغالگر آمبولانس‌ها را برای جلوگیری از رسیدن آنها به محله الصبره در شهر غزه هدف قرار می‌دهند.

غزه: ۷۵۰۰ نفر در نتیجه تجاوزات اسرائیل مفقود شده‌اند که بیشتر آنها کودک و زن هستند

سلامه معروف، مدیر دفتر اطلاع‌رسانی دولتی در غزه روز شنبه از مفقود شدن ۷۵۰۰ نفر در نتیجه تجاوزات رژیم صهیونیستی خبر داد که بیشتر آنها کودک و زن هستند.

وی افزود: بیش از ۸۰۰ هزار نفر در استان غزه و شمال غزه زندگی می‌کنند و اشغالگران دروغ می‌گویند.

همچنین دفتر اطلاع‌رسانی دولتی در نوار غزه اعلام کرد که ارتش رژیم صهیونیستی با بمباران ۵۰ ساختمان مسکونی و خانه بر سر ساکنان آنها و حملات موشکی و انداختن بمب‌های سنگین و بزرگ، کشتار هولناکی را در محله شجاعیه انجام داد.

دفتر اطلاع‌رسانی دولت غزه در بیانیه ای اعلام کرد: ارتش رژیم صهیونیستی قتل عام هولناکی را در محله شجاعیه (شرق شهر غزه) انجام داد که طی آن هواپیماهای اشغالگر بیش از ۵۰ ساختمان مسکونی و خانه را بر سر ساکنان تخریب کردند.

منابع فلسطینی اعلام کردند که روز شنبه خونین‌ترین روز از زمان آغاز جنگ بوده که صدها کشته و زخمی بر اثر استفاده از بمب‌های غول پیکر بر جای گذاشت.

ورود ۱۰۰ کامیون حامل کمک از مصر به نوار غزه

هلال احمر در بیانیه‌ای در توییتر خود نوشت: «روز شنبه کادر هلال احمر فلسطین ۱۰۰ کامیون حامل کمک‌های بشر دوستانه را از طریق گذرگاه رفح دریافت کردند. این کامیون‌ها حامل مواد غذایی، آب، کمک‌های امدادی، تجهیزات پزشکی و دارو بودند.»

مقام آمریکایی: اسرائیل با اختصاص مناطق امن در جنوب نوار غزه موافقت کرد

ان بی سی نیوز به نقل از یک مقام وزارت خارجه آمریکا گزارش داد که تل‌آویو با اختصاص مناطق امن در جنوب نوار غزه موافقت کرده است.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا