ایرانبین‌المللسیاسی

دیدار و گفت وگوی امیرعبداللهیان و وزیر بین‌الملل حزب حاکم چین

حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه در دیدار لیو جیان چائو وزیر بین الملل حزب حاکم چین با وی، استمرار رایزنی‌های نهادهای حاکمیتی، احزاب و تعاملات اندیشکده‌ای بین دو کشور با هدف تقویت شناخت متقابل را مهم ارزیابی و بر لزوم گسترش همکاری های مردمی، تبادلات استانی و گردشگری تاکید کرد.

به گزارش ایرنا، لیو جیان چائو وزیر بین الملل حزب کمونیست نیز با ابراز خرسندی از رایزنی های انجام شده در تهران، تقویت تبادلات مردمی و گردشگری، همکاری های رسانه ای و ارتباط بیش از پیش جوانان، دانشجویان و نخبگان دو کشور در چارچوب تعاملات علمی و دانشگاهی را تعمیق بخش شناخت متقابل و تسهیل کننده تقویت همکاری های همه جانبه دو کشور در چارچوب برنامه همکاری جامع ۲۵ ساله ارزیابی نمود.

همچنین طرفین در این دیدار ضمن مرور همکاری‌های دوجانبه در پرتو توافقات و اسناد امضا شده در سفر ریاست جمهوری اسلامی ایران به چین در بهمن ۱۴۰۱، در خصوص آخرین تحولات غزه و افغانستان و مسائل مورد علاقه گفت وگو کردند.

لیو جیان چائو رئیس دپارتمان ارتباطات بین المللی حزب کمونیست چین و هیات همراه که در سفری ۲ روزه به دعوت رسمی مجمع تشخیص مصلحت نظام در تهران حضور دارد با رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام و نمایندگان احزاب کشور دیدار و گفت وگو کرد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا