بین‌المللسیاسی

گوترش: شورای امنیت فلج شده است / به تلاش برای آتش بس در غزه ادامه خواهم داد

آنتونیو گوترش دبیرکل سازمان ملل متحد امروز یکشنبه در کنفرانس دوحه گفت: متاسفانه شورای امنیت از اتخاذ قطعنامه برای آتش بس انسانی در غزه ناتوان شده است.

به گزارش ایرنا به نقل از شبکه الجزیره، گوترش افزود: شورای امنیت به علت شکاف های ژئواستراتژیک فلج شده و همین امر نیز باعث مانع در دستیابی به راه حل ها از اوکراین گرفته تا خاورمیانه شده است.

وی با بیان این که حفاظت موثری از غیرنظامیان در نوار غزه نیست و شمار قربانیان بی سابقه است، تصریح کرد: وجهه و اعتبار شورای امنیت درخصوص جنگ غزه بسیار آسیب دیده است.

دبیرکل سازمان ملل همچنین با اشاره به ادامه حملات رژیم صهیونیستی به نوار غزه گفت: درخصوص تلاش برای دستیابی به آتش بس در غزه و جلوگیری از فاجعه انسانی تسلیم نخواهم شد.

وی در خاتمه از دولت قطر برای تلاش های میانجیگرانه برای دستیابی به یک آتش بس انسانی در غزه و آزادی اسیران و افزایش کمک ها به غزه تشکر کرد.

گروه‌های مقاومت فلسطین روز شنبه ۱۵ مهر ماه برابر با هفتم اکتبر ۲۰۲۳ عملیات غافلگیر کننده‌ای با نام «طوفان الاقصی» را از غزه (جنوب فلسطین) علیه مواضع رژیم اشغالگر قدس آغاز کردند و این رژیم برای تلافی و جبران شکست خود و توقف عملیات گروه‌های مقاومت، اقدام به بمباران شبانه روزی نوار غزه طی ۶۵ روز گذشته کرده است که در اثر آن تاکنون بیش از ۱۷ هزار و ۷۰۰ فلسطینی به شهادت رسیده اند.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا