بین‌المللسیاسی

حماس: بدون توقف جنگ توافقی برای مبادله اسرا در کار نخواهد بود

اسامه حمدان از رهبران جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) شب گذشته گفت که پیش از هر توافق برای مبادله اسرا باید جنگ متوقف شود.

به گزارش ایرنا از الجزیره، حمدان در واکنش به اخبار رسانه‌های صهیونیستی درباره احتمال توافق برای مبادله اسرای جدید در هفته آینده، افزود: قبل از توقف تجاوز و جنگ هیچ توافقی برای مبادله اسرا انجام نخواهد شد.

وی گفت: هدف از گزارش‌های رسانه‌های صهیونیستی در خصوص احتمال دستیابی به توافق مصرف داخلی دارد و در مواجهه با فشارهای داخلی گفته می‌شود.

عضو ارشد حماس با تاکید براینکه نمی‌توان خون فلسطینی‌ها را بازیچه قرار داد، افزود: بنیامین نتیانیاهو می‌خواهد از بحران‌های داخلی خود به ویژه بحران با خانواده‌های اسرا فرار کند.

به گزارش ایرنا، ابو عبیده سخنگوی نظامی گردان‌های القسام نیز یکشنبه شب در سخنانی هشدار داد که هیچ اسیر اسرائیلی بدون مذاکره و تبادل اسرا زنده از غزه خارج نخواهد شد.

رژیم صهیونیستی که با هدف از بین بردن گروه‌های مقاومت فلسطین از جمله حماس و آزادی اسرای خود به غزه لشکرکشی کرده بود، بعد از هفته‌ها جنایت در این منطقه به اهداف خود نرسید و به مذاکره با مقاومت روی آورد.

زیاده خواهی تل آویو در برنامه تبادل اسرا موجب شکست مذاکرات و در نهایت از سرگیری جنایات رژیم صهیونیستی در غزه شد.

ارتش اشغالگر صهیونیستی صبح جمعه (دهم آذر ماه) پس از پایان موعد آتش بس موقت در غزه، بمباران این باریکه را از سرگرفت و صدها فلسطینی را شهید کرد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا