ایرانبین‌المللسیاسی

امیرعبداللهیان در گفت وگو با وزیر خارجه روسیه: وتوی قطعنامه شورای امنیت مجوز تداوم نسل‌کشی ساکنان غزه است

وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در گفت وگوی تلفنی با همتای روسی خود، وتوی قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل متحد را دادن مجوز تداوم نسل کشی ساکنان غزه ارزیابی کرد.

به گزارش ایرنا، حسین امیرعبداللهیان شب گذشته در گفت وگوی تلفنی با سرگئی لاوروف وزیر خارجه روسیه درباره برخی موضوعات در دستور کار روابط دوجانبه و منطقه‌ای از جمله آخرین تحولات جنگ علیه غزه و کرانه گفت و گو و تبادل نظر کرد.

وی در این گفت و گوی تلفنی با اشاره به دیدار اخیر روسای جمهور ایران و روسیه در مسکو و با مرور موضوعات در دستور کار همکاری های دوجانبه، بر اهمیت ادامه رایزنی ها و تماس ها میان مقام های عالیرتبه جمهوری اسلامی ایران و فدراسیون روسیه تاکید کرد.

امیرعبداللهیان همچنین با ابراز تأسف از وتوی قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل متحد در موضوع توقف حملات نظامی و جنایات رژیم اسراییل علیه غیرنظامیان در غزه، از سوی آمریکا، این اقدام را به عنوان دادن مجوز تداوم نسل کشی ساکنان غزه ارزیابی کرد و ضرورت اقدام برای توقف فوری جنایات جنگی و ارسال کمک های بشردوستانه بیشتر به باریکه غزه را یادآور شد.

وزیر امور خارحه روسیه نیز دیدار و گفت وگوهای اخیر آقایان دکتر رییسی و پوتین را بسیار مهم ارزیابی کرد.

سرگئی لاورف با ابراز رضایت از روند همکاری های دوجانبه، در زمینه تحولات جاری در سرزمین های اشغالی فلسطین بر لزوم ادامه تلاش های بین المللی به منظور دستیابی به آتش بس، افزایش ارسال کمک های بشردوستانه به ساکنان غزه و تشکیل کشور مستقل فلسطینی تاکید کرد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا