بین‌المللسیاسی

حملات شدید هوایی و توپخانه‌ای به نوار غزه / شهادت و زخمی شدن دهها فلسطینی

بمباران مناطق مختلف غزه از سوی جنگنده‌های رژیم صهیونیستی با شدت ادامه دارد که در جریان آن دهها نفر دیگر از شهروندان فلسطینی شهید یا زخمی شده اند.

به گزارش ایرنا به نقل از خبرگزاری فلسطینی شهاب، منابع فلسطینی اعلام کردند که جنگنده های رژیم صهیونیستی به شدت در حال بمباران مناطق جنوبی شهر خان یونس در جنوب نوار غزه هستند. این منابع از افزایش شمار شهدای حملات جنگنده های رژیم صهیونیستی به دو منزل در رفح به ۲۸ شهید خبر دادند.

در بمباران واحدی مسکونی در برج «الاتحاد» در اردوگاه «النصیرات» در مرکز نوار غزه نیز شماری شهید و زخمی شدند. در بمباران دو منزل در تقاطع الدخنی در رفح هم تعدادی به شهادت رسیدند.

شهر دیرالبلح در مرکز و شمال نوار غزه هم به شدت از سوی جنگنده های رژیم صهیونیستی بمباران شد.

حملات توپخانه ارشت رژیم صهیونیستی به اردوگاه جبالیا در شمال نوار غزه هم تشدید شده است. همچنین توپخانه ارتش رژیم صهیونیستی مناطق شمالی شهر خان یونس را هدف قرار داد. واحدهای توپخانه و قایق های جنگی ارتش رژیم صهیونیستی نیز مناطق از مرکز غزه را هدف قرار دادند.

همزمان صدای آژیر خطر در مرکز نظامی «صوفا» ارتش رژیم صهیونیستی در اطراف نوار غزه به صدا درآمد که احتمالا در پی شلیک گلوله های خمپاره مقاومت به آنجا بوده است.

پیش تر وزارت بهداشت فلسطین در غزه از افزایش شمار شهدای جنایات صهیونیست‌ها در نوار غزه به ۱۸ هزار و ۶۰۸ نفر خبر داده بود. رژیم صهیونیستی که با هدف از بین بردن گروه‌های مقاومت فلسطین از جمله حماس و آزادی اسرای خود به غزه لشکرکشی کرده بود، بعد از هفته‌ها جنایت در این منطقه به اهداف خود نرسید و به مذاکره با مقاومت روی آورد.

زیاده خواهی تل‌آویو در برنامه تبادل اسرا موجب شکست مذاکرات و در نهایت از سرگیری جنایات رژیم صهیونیستی در غزه شد. ارتش اشغالگر صهیونیستی صبح جمعه (دهم آذرماه) پس از پایان موعد آتش بس موقت در غزه، بمباران این باریکه را از سرگرفت و صدها فلسطینی را شهید کرد.

در مقابل، رزمندگان مقاومت فلسطین نیز تاکنون صدها خودروی نظامی، تانک، بلدوزر و ادوات نظامی ارتش رژیم صهیونیستی را در نبردهای زمینی منهدم و تعداد زیادی از افسران و نظامیان این رژیم را کشته و زخمی کرده اند. آنها همچنین شهرک ها و شهرهای صهیونیست نشین را با راکت و خمپاره هدف قرار داده اند.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا