ایرانبین‌المللسیاسی

سازمان ملل حمله تروریستی در سیستان و بلوچستان ایران را به شدت محکوم کرد

استفان دوجاریک سخنگوی سازمان ملل متحد اعلام کرد که این سازمان، حمله تروریستی گروهک جیش العدل به مقر فرماندهی پلیس در راسک در استان سیستان و بلوچستان ایران را به شدت محکوم می‌کند.

به گزارش خبرنگار ایرنا از سازمان ملل، استفان دوجاریک سخنگوی سازمان ملل شامگاه دیشب به وقت محلی با انتشار بیانیه ای که نسخه ای از آن در اختیار ایرنا قرار گرفت، گفت: سازمان ملل حمله امروز به مقر پلیس در استان سیستان و بلوچستان جمهوری اسلامی ایران را که گروه «جیش العدل» مسئولیت آن را بر عهده گرفته و بر اساس گزارش ها دست کم ۱۱ کشته برجای گذاشت، به شدت محکوم و بر لزوم محاکمه عاملان این حمله تاکید می کند.

دوجاریک تصریح کرد: سازمان ملل متحد به خانواده های داغدار و مردم و دولت جمهوری اسلامی ایران عمیقا تسلیت می گوید و برای مجروحان شفای عاجل آرزو می کند.

سخنگوی سازمان ملل در نشست خبری روز گذشته خود با خبرنگاران درباره این حادثه تروریستی اعلام کرد: ما گزارش ها در مورد حملات در ایران را دیده ایم و به زودی در خصوص آن بیانیه ای خواهیم داد.

دوجاریک در پاسخ به سوال خبرنگار ایرنا مبنی بر اینکه آیا دبیرکل سازمان ملل این حمله تروریستی را محکوم می کند؟ گفت: من در انتظار متن در خصوص این حمله هستم و به زودی بیانیه ای مطبوعاتی ارائه خواهیم کرد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا