ایرانبین‌المللسیاسی

امیرعبداللهیان مواضع قوی آفریقای جنوبی در حمایت از فلسطین را ستود

وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در گفت وگوی تلفنی با وزیر امور خارجه آفریقای جنوبی از روابط رو به توسعه دو کشور ابراز خرسندی کرد و اعلام مواضع قوی و صریح دولت و ملت آفریقای جنوبی در حمایت از مردم مظلوم فلسطین را ستود.

به گزارش ایرنا، حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و نالدی پاندور وزیر روابط خارجی و همکاری های بین‌المللی آفریقای جنوبی در تماسی تلفنی، برخی موضوعات مورد اهتمام دوجانبه و منطقه‌ای به خصوص تحولات فلسطین و غزه را مورد گفت وگو و تبادل نظر قرار دادند.

امیرعبداللهیان تلاش‌های مشترک دو کشور در عرصه بین‌المللی برای محکومیت جنایات رژیم صهیونیستی و اقدامات عملی در راستای توقف جنگ و کاهش رنج مردم مظلوم فلسطین را حائز اهمیت دانست.

نالدی پاندور وزیر روابط خارجی و همکاری‌های بین‌المللی آفریقای جنوبی نیز در این گفت وگوی تلفنی به مواضع صریح دولت و ملت آفریقای جنوبی در حمایت از مردم فلسطین و پایان بخشیدن به تداوم جنایات رژیم اسراییل اشاره کرد و افزود: خوشبختانه مواضع دولت آفریقای جنوبی مورد توافق مردم این کشور بوده و در همین راستا دولت آفریقای جنوبی درخواست رسمی خود را برای بررسی و پیگیری جنایات صورت گرفته علیه مردم فلسطین به صورت مکتوب به دیوان بین‌المللی دادگستری تسلیم کرده است.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا