بین‌المللسیاسی

تداوم بمباران غزه / شهادت ۶ فلسطینی و زخمی شدن دهها نفر دیگر

منابع خبری از تداوم حملات هوایی رژیم صهیونیستی علیه مناطق مختلف غزه و شهادت دستکم ۶ نفر طی ساعات گذشته و زخمی شدن دهها نفر دیگر خبر دادند.

به گزارش ایرنا به نقل از شبکه العربی، با بمباران یک منزل مسکونی توسط بمب افکن های رژیم صهیونیستی در غرب رفح واقع در جنوب غزه دو فلسطینی شهید و تعدادی مجروح شدند.

منابع خبری همچنین از بمباران مجدد مناطق شمالی غزه توسط رژیم صهیونیستی خبر دادند.

جنگنده ‌- بمب افکن های رژیم صهیونیستی همچنین یک منزل در تل‌السلطان در شهر رفح را بمباران و آن را به‌طور کامل ویران کردند.

در جریان بمباران منزلی در محله کانادا واقع در غرب رفح نیز ۲ فلسطینی شهید شدند.

نظامیان صهیونیست شرق دیرالبلح واقع در مرکز غزه را نیز با سلاح نیمه سنگین و تیربار هدف قرار دادند.

در جریان بمباران منزل خانواده ابوالعوف در تل‌سلطان نیز دو نفر شهید ‌و تعدادی مجروح شدند.

منابع خبری همچنین اعلام کردند که شلیک توپخانه‌ای صهیونیست ها به سوی شمال غزه همچنان ادامه دارد.

عصر روز گذشته وزارت بهداشت فلسطین در غزه اعلام کرد: در شبانه روز گذشته بر اثر بمباران ها و حملات رژیم صهیونیستی به مناطق مختلف نوار غزه، ۲۰۱ نفر به شهادت رسیدند و ۳۶۸ نفر نیز زخمی شدند.

وزارت بهداشت فلسطین در غزه تأکید کرد: بدین ترتیب شمار کلی شهدای غزه به ۲۰ هزار و ۲۵۸ شهید و ۵۳ هزار ۶۸۸ زخمی افزایش یافت.

اخیرا نیز اشرف القدره، سخنگوی وزارت بهداشت غزه گفت: اشغالگران هنوز از کمک‌های پزشکی به عنوان سلاحی برای گرفتن جان‌های بیشتری در نوار غزه استفاده می‌کنند و باید قبل از اینکه وارد یک فاجعه فراتر از انتظارها بشویم، دشمن را وادار به وارد کردن کمک‌ها به غزه کرد.

وی اعلام کرد: آنچه وارد نوار غزه می شود از ۷۰ کامیون در روز فراتر نمی‌رود و این در حالی است که نیازهای مردم این منطقه مستلزم ورود هزار کامیون کمک است. از هفتم اکتبر تاکنون ۵۳ هزار مجروح در نوار غزه ثبت شده است که از این تعداد تنها ۴۱۱ نفر برای مداوا از غزه خارج شده‌اند.

سخنگوی وزارت بهداشت غزه تاکید کرد: بیمارستان‌های رفح کوچک هستند و تیم‌های پزشکی قادر به ارائه خدمات نجات به مجروحان نیستند.

وی افزود: شهر رفح به یک منطقه فاجعه بهداشتی تبدیل شده است و بیمارستان ابویوسف النجار به دلیل کشتارهای اشغالگران توان خود برای ارائه خدمات درمانی به صدها مجروح را از دست داده است.

 

نبرد سنگین رزمندگان مقاومت و اشغالگران در شمال غزه / نظامیان صهیونیست در باتلاق

منابع فلسطینی بامداد امروز یکشنبه از نبرد سنگینی خبر دادند که میان رزمندگان مقاومت و نظامیان رژیم صهیونیستی در شمال نوار غزه به ویژه جبالیا جریان دارد.

به گزارش ایرنا به نقل از شبکه الجزیره، منابع فلسطینی از تله رزمندگان مقاومت برای نظامیان صهیونیست در جبالیا البلد خبر دادند.

همچنین درگیری های شدیدی میان مقاومت فلسطین و نظامیان اشغالگر در مناطق مختلف شمال نوار غزه جریان دارد. در مناطق «التفاح و الدرج» نیز پس از یورش نظامیان صهیونیست، درگیری های شدیدی میان مقاومت و نظامیان صهیونیت جریان دارد.

گردانهای قسام شاخه نظامی حماس اعلام کرد: درگیری های شدید با سلاح سنگین و متوسط با نظامیان دشمن در جبالیا جریان دارد و مبارزان ما شماری از متجاوزان را به هلاکت رسانده و برخی دیگر را نیز زخمی کردند.

این در حالی است که نظامیان صهیونیست در باتلاق غزه گرفتار شده و هر لحظه شماری از آنها به دست مبارزان مقاومت به هلاکت می رسند.

صبح امروز ارتش رژیم صهیونیستی از کشته شدن هشت افسر و نظامی خود خبر داد و اعلام کرد: شمار نظامیان کشته شده این رژیم از ابتدای جنگ غزه به ۴۸۵ نفر افزایش یافته که ۱۵۸ نفر از آنها در جریان حمله زمینی کشته شده اند.

ارتش اشغالگر اذعان کرده که نظامیان مذکور در جریان شلیک موشک ضدزره به سمت خودروی زرهی آنها موسوم به «ببر» با وجود سامانه دفاعی «Iron Dome»به هلاکت رسیده اند.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا