ایرانبین‌المللسیاسی

مسلمانان و مسیحیان در غزه در کریسمس زیر آتش هستند چون …

نمایندگی ایران در سازمان ملل در ژنو در پیامی نوشت: مسلمانان و مسیحیان در غزه در ایام کریسمس غزه زیر آتش هستند، چون شورای امنیت درخواست آتش‌بس نمی‌دهد.

به گزارش ایسنا، نمایندگی ایران در ژنو در پیامی در شبکه اجتماعی ایکس به مناسبت میلاد مسیح و کریسمس با انتشار تصویری از کلیسای سنت پرفیریوس که در ماه اکتبر توسط رژیم اسراییل مورد حمله قرار گرفت، نوشت: هر سال در ایام کریسمس در فلسطین، جایی که حضرت عیسی (ع) به دنیا آمد، فلسطینی ها میلاد عیسی (ع) و تولد دوباره امید را جشن می گیرند. امروز بیت لحم احساس پوچی و فلسطین نیز احساس شکستگی می کند. هم مسلمانان و هم مسیحیان در غزه زیر آتش هستند، زیرا شورای امنیت سازمان ملل متحد درخواست آتش بس را نمی دهد.

آمریکا برای چندمین بار طی هفتاد روز گذشته قطعنامه‌های شورای امنیت برای وضع آتش بس در غزه را وتو کرده است. آمریکا با این اقدامات که بر خلاف قوانین و مقررات سازمان ملل است، ثابت کرد که با حمایت از اسرائیل، عامل اصلی در کشتار غیرنظامیان و شهروندان فلسطینی به ویژه زنان و کودکان و تخریب زیرساخت‌های حیاتی در غزه است. این میراث سیاست‌های ضدبشری و نژادپرستانه مقامات ایالات متحده برای آیندگان است که در میان تظاهرات و راهپیمایی‌های سراسری در ایالات متحده و دیگر شهرهای دنیا، هم‌چنان به حمایت خود ادامه می‌دهد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا