ایرانبین‌المللسیاسی

امیرعبداللهیان از مواضع دبیرکل سازمان شانگهای درمورد فلسطین تمجید کرد

وزیر امور خارجه در دیدار دبیرکل سازمان همکاری شانگهای ضمن تمجید از مواضع مثبت و سازنده وی درخصوص رخدادهای فلسطین، این مواضع را حامل پیامی خوب برای منطقه و حاکی از توجه این سازمان به امنیت و صلح و ثبات در منطقه غرب آسیا ارزیابی کرد.

به گزارش ایرنا، حسین امیرعبداللهیان در این دیدار با اشاره به طیف متنوع همکاری اقتصادی، تجاری جمهوری اسلامی ایران بر اهمیت و گسترش این همکاری‌ها تاکید کرد.

وی ابتکار پیشنهادی معاون اول رییس جمهور اسلامی ایران در نشست بیشکک دایر بر همکاری های اقتصادی و صنعتی شامل محورهای سرمایه گذاری و حمل و نقل و ترانزیت و محیط زیست را مورد توجه و تاکید قرار داد و خواستار حمایت و پیگیری دبیرکل سازمان در زمینه اجرایی کردن آن شد.

دبیرکل سازمان شانگهای نیز در این دیدار با قدردانی از امیرعبداللهیان به جهت برگزاری موفقیت آمیز کنفرانس فلسطین و مواضع اصولی جمهوری اسلامی ایران در قبال ملت فلسطین، دیدگاه سازمان شانگهای در توجه به قضیه فلسطین از منظر اهمیتی که سازمان شانگهای برای امنیت منطقه خاورمیانه قائل است را تشریح کرد.

ژانگ مینگ با پراهمیت خواندن نقش و مشارکت جمهوری اسلامی ایران در توسعه همکاری های امنیتی و اقتصادی و صنعتی میان کشورهای عضو سازمان، از ابتکارهای پیشنهادی جمهوری اسلامی ایران در نشست بیشکک برای توسعه همکاری‌های صنعتی و اقتصادی و سرمایه گذاری استقبال و آمادگی دبیرخانه این سازمان برای پیگیری موارد مطرح شده را اعلام کرد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا