ایرانبین‌المللسیاسی

در دیدار با سرپرست وزارت امور افغانستان؛ تاکید امیرعبداللهیان بر ضرورت اقدام عملی افغانستان برای حل مسائل دوجانبه

وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در دیدار سرپرست وزارت امور افغانستان بر ضرورت حل مسائل موجود بین دو کشور از جمله مرز، آب و سایر موارد تاکید و ابراز امیدواری کرد مسوولان هیات حاکمه افغانستان به صورت عملی نسبت به رفع مشکلات موجود در این زمینه همکاری لازم را انجام دهند.

به گزارش ایرنا، حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه در این ملاقات پس از اظهارات امیر خان متقی درخصوص اهمیت برگزاری همایش فلسطین در تهران و قدردانی از ابتکار ارزنده جمهوری اسلامی ایران در شرایطی که شورای امنیت سازمان ملل و دیگر سازمان ها و کشورها دچار انفعال شده اند، در اظهاراتی از همراهی و مشارکت فعال امیرخان متقی و هیات همراه در این کنفرانس فلسطین تشکر کرد.

وی پس از بیان آخرین تحولات غزه و نسل کشی در غزه و تاکید بر ضرورت همکاری همه کشورهای مسلمان و آزادیخواه در کمک به مردم فلسطین، به روابط دو جانبه ایران و افغانستان پرداخت و این روابط را از ابعاد مختلف دارای اهمیت خوانده و تعامل دو کشور در حوزه های متنوع را مهم ارزیابی کرد.

امیرعبداللهیان بر ضرورت حل مسائل موجود بین دو کشور از جمله مرز، آب و … تاکید و ابراز امیدواری کرد مسوولان هیات حاکمه افغانستان به صورت عملی نسبت به رفع مشکلات موجود در این زمینه همکاری لازم را معمول کنند.

سرپرست وزارت امور خارجه افغانستان نیز در این دیدار با استقبال از مواضع اصولی ایران در قبال ملت مظلوم فلسطین بر ضرورت و تداوم حمایت از مقاومت و جهاد مردم فلسطین در برابر اشغالگران صهیونیست تا دستیابی به پیروز نهایی تاکید کرد.

امیرخان متقی با اشاره به اهمیت ارتقا مناسبات دوجانبه، موضوعات مختلف در مناسبات دوجانبه را طرح و بر ضرورت ادامه‌ تعاملات دو کشور در همه زمینه ها از جمله آب، مرز، تجارت و همکاری در امور قضایی و کنسولی تاکید کرد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا