بین‌المللسیاسی

تعداد تلفات ارتش اشغالگر به حدود ۵۰۰ تن رسید / بیش از ۲۴۰ شهید در غزه طی ۲۴ ساعت گذشته

نبردهای شدید بین مقاومت فلسطین و ارتش اشغالگر در هشتاد و دومین روز از جنگ غزه ادامه دارد. به رغم تلفاتی که اشغالگران در غزه متحمل می‌شوند و با وجود هشدارهای بین‌المللی درباره افزایش تلفات غیرنظامیان، رژیم اشغالگر در حال تشدید عملیات نظامی خود در زمین و هوا است.

به گزارش ایسنا، رسانه‌های فلسطینی امروز، چهارشنبه گزارش دادند که مقاومت فلسطین در ادامه نبردهای خود، در محله «الشیخ رضوان»، غرب و مرکز جبالیا در شمال غزه با اشغالگران وارد درگیری شده‌است. همچنین درگیرهای دیگری بین مقاومت و اشغالگران در محله‌های النفق، التفاح و الدرج در شهر غزه رخ داد.

انفجار یک بمب در خودروی اشغالگران در خان یونس

تیپ‌های مقاومت ملی «نیروهای شهید عمر القاسم» اعلام کرد: بمبی در خودروی ارتش اشغالگر که در حال پیشروی در محور المحطه در مرکز خان یونس بود، منفجر کردیم که مستقیما به هدف اصابت کرد و تعدادی کشته و زخمی برجای گذاشت.

همچنین به گزارش وزارت بهداشت غزه، با تشدید عملیات زمینی و هوایی رژیم صهیونیستی در نوار غزه علیرغم هشدارهای بین‌المللی مبنی بر افزایش تلفات غیرنظامیان، طی ۲۴ ساعت گذشته بیش از ۲۴۰ فلسطینی در حملات رژیم صهیونیستی به نوار غزه به شهادت رسیدند.

​تجاوزات شدید و بی‌سابقه اشغالگران در نوار غزه برای هشتاد و دومین روز متوالی ادامه دارد و ده‌ها حمله هوایی و بمباران زمینی و دریایی انجام داده و ده‌ها هزار شهید و زخمی برجای گذاشته‌است که بیش از ۷۰ درصد آنان را کودکان و زنان تشکیل می‌دهند. این در حالی است که هنوز هزاران شهید و مجروح در زیر آوار و در جاده‌ها هستند که به دلیل بمباران مداوم و ممانعت اشغالگران، نیروهای امدادی نمی‌توانند خود را به آنها برسانند.

در این راستا خبرنگار الجزیره از درگیری و گلوله‌باران شدید تانک‌های رژیم صهیونیستی در منطقه مرکزی شرق نوار غزه خبر داد. ارتش اسرائیل همچنین منازلی را در خزاعه در شرق خان یونس منفجر کرد.

همچنین در بمباران مدرسه‌ای که آوارگان در المغازی در آن اسکان داده شدند تعدادی شهید و زخمی شدند. مدرسه دخترانه المغازی بر اثر گلوله باران ارتش اشغالگر که تعدادی شهید و زخمی برجای گذاشت، از آوارگان تخلیه شد.

توپخانه اشغالگران همچنین اردوگاه البریج و مرکز شهر خان یونس را شدیدا هدف قرار داد.

همچنین هفت شهید صبح چهارشنبه به مجتمع پزشکی الشفا منتقل شدند که تعدادی از آنها از التفاح و الدرج بودند، میدانی که چند روز پیش به عنوان قبرستان موقت دوم در داخل مجموعه اختصاص داده شده بود پر بود و آنجا وجود داشت. دیگر جایی در آن نیست.

ادامه تلفات ارتش اشغالگر

ارتش رژیم صهیونیستی بامداد امروز از کشته شدن یک افسر و دو سرباز در درگیری‌ها در شمال نوار غزه خبر داد.

طی ساعات گذشته اعلام شد که پنج افسر و سرباز از جمله یک فرمانده گروهان در تیپ نحال از نیروهای زبده کشته شدند.

همچنین اعلام شد که ۴۳ تن دیگر از جمله ۹ نفر در نبردهای نوار غزه در ساعات گذشته به شدت مجروح شدند.

به این ترتیب تعداد کشته شدگان ارتش اشغالگر از زمان آغاز جنگ غزه به ۴۹۸ تن و از زمان آغاز تهاجم زمینی در ۲۶ اکتبر به ۱۶۷ نفر رسید.

گور جمعی در رفح برای ۸۰ شهید پس از تحویل پیکرهایشان توسط اشغالگران

روز سه‌شنبه، پیکر ده‌ها شهیدی که در جریان عملیات زمینی ارتش رژیم صهیونیستی شهید و بازداشت شدند، پس از آزاد کردنشان توسط تل‌آویو وارد نوار غزه شد.

وزارت بهداشت غزه اجساد را از طریق گذرگاه کرم ابوسالم در جنوب نوار دریافت کرد، در حالی که وزارت اوقاف و امور مذهبی روند دفن آنها در گورهای جمعی را بر عهده گرفت.

مروان الهمص، مدیر بیمارستان ابویوسف النجار در شهر رفح (جنوب)، گفت که سازمان ملل پیش از ورود تعدادی از شهدا به نوار غزه که حدود ۸۰ جسد تخمین زده می‌شود، به آنها اطلاع داده‌ بود.

وی افزود: پیکر ده‌ها شهید داخل یک کانتینر رسید که برخی از آن‌ها بدن کامل، برخی دیگر تکه تکه بوده و برخی دیگر از اجساد تجزیه شده بودند.

او توضیح داد که از این کانتینر بوی شدیدی متصاعد شده بود که اگر این اجساد در یک منطقه پرجمعیت از کانتینر خارج شوند، ممکن است همه‌گیری ایجاد کند.

وی تصریح کرد: قرار است اجساد به گورستان منتقل شوند تا شمارش شوند و این جنایت از طریق وزارتخانه‌های بهداشت و دادگستری مستندسازی شود.

پیش از این، وزارت اوقاف با همکاری شهرداری رفح گورهای جمعی را برای دفن این اجساد بازداشت شده آماده کرده بود.

دفتر اطلاع‌رسانی دولتی در غزه اهانت ارتش اشغالگر به اجساد ۸۰ شهید مردم فلسطین را که قبلاً توسط اشغالگران در جریان جنگ نسل کشی غزه ربوده شده بودند، به شدت محکوم کرد.

این دفتر در بیانیه‌ای اعلام کرد: اشغالگران اجساد ناشناس را تحویل گرفتند و از ذکر نام این شهدا خودداری کردند و همچنین از ذکر مکان‌هایی که از آنجا ربوده شده‌اند، خودداری کردند و پس از بررسی آنها مشخص شد که ویژگی‌های این شهدا به طور قابل توجهی تغییر کرده بودند که نشان می‌داد اشغالگران اعضای حیاتی بدن این شهدا را ربوده‌اند.

تصاویر بقایای انسانی در شمال نوار غزه زشتی جنایات نسل کشی اسرائیل را آشکار می‌کند

حساب‌های کاربری در رسانه‌های اجتماعی تصاویری از بقایای انسانی پیدا شده در ورودی بیت حانون در شمال نوار غزه را منتشر کردند.

یوسف میمه، فعال فلسطینی با بیان اینکه اجساد متلاشی شده غیرنظامیان فلسطینی ۸۰ روز پس از نسل‌کشی اشغالگران در بیت حانون پیدا شد، خاطرنشان کرد: شهر بیت حانون یکی از اولین مناطقی است که مورد بمباران خشونت آمیز اسرائیل و تهاجم زمینی تانک‌های صهیونیستی قرار گرفت؛ عملیاتی که در آن نیروهای صهیونیست هزاران فلسطینی به شهادت رسانده و مانع از رسیدن امدادرسان‌ها و آمبولانس‌ها به شهدا شدند.

تصاویرِ در حال دست به دست شدن پیکرهایی را نشان می‌دهد که برخی از آنها کاملاً تجزیه شده و استخوان‌های انسان در جاده‌ها و خیابان‌های عمومی افتاده و بقایای لباس در کنار آنها بود.

در ۲۳ دسامبر، پس از عقب نشینی نیروهای متجاوز از بیت حانون ده‌ها جسد، که برخی از آنها زن و کودک بودند، در جاده‌ها در منطقه تل الزعتر و اطراف بیمارستان اندونزی در جبالیا پیدا شدند.

شاهدان در آن زمان گفتند که «سگ‌ها به بخشی از بدن آنها حمله کردند در حالی که قسمت‌های دیگر بدنشان تجزیه شد».

قطع عضو ۱۰۰۰ کودک در غزه بدون بیهوشی

صندوق کودکان سازمان ملل متحد (یونیسف) اعلام کرد که در جریان تجاوز به نوار غزه تاکنون حدود ۱۰۰۰ کودک بدون بیهوشی دست و پایشان قطع شده‌است.

این سازمان افزود که اجازه دادن به ادامه بمباران به معنای اجازه دادن به کشته شدن کودکان بیشتر است.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا