ارمنستانایرانسیاسی

دیدار امیرعبداللهیان با دبیر شورای عالی امنیت ملی ارمنستان

وزیر امور خارجه کشورمان که برای دیدار گفت و گو با مقامات ارمنستان به ایروان سفر کرده است، با آرمن گریگوریان، دبیر شورای عالی امنیت ملی ارمنستان دیدار و گفتگو کرد.

حسین امیرعبداللهیان در ابتدای این دیدار با تبریک تولد حضرت عیسی مسیح (ع) و آغاز سال نوی میلادی، با ابراز خرسندی از روند روبه به رشد مناسبات دو کشور، تاکید کرد با توجه به توافق رئیس جمهور کشورمان و نخست وزیر ارمنستان، روابط دوجانبه بایستی در مسیر جهش قرار گرفته و حرکت در مسیر افزایش حجم تبادل تجاری دو کشور تا سطح ۳ میلیارد دلار می‌تواند یکی از، نشانه‌های ارتقا مناسبات باشد‌.

وزیر امور خارجه خارجه کشورمان با تاکید بر سیاست اصولی و ثابت جمهوری اسلامی ایران دایر بر حفظ مرزهای بین المللی و تمامیت ارضی کشورها، ضرورت حل و فصل مسائل منطقه توسط کشورهای خودمنطقه را یاد آور شد.

دبیر شورای عالی امنیت ارمنستان نیز در این دیدار روابط دو کشور را پویا و فعال ارزیابی کرد که در بالاترین سطح قرار دارد. وی از مواضع اصولی جمهوری اسلامی ایران در حمایت از تمامیت ارضی ارمنستان قدر دانی کرد و اعلام نمود: ارمنستان مصمم است مناسبات خود با جمهوری اسلامی ایران را تعمیق و گسترش بخشد.

وی از همتای خود برای سفر به ایروان دعوت کرد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا