اجتماعیارمنیان ایرانایرانسیاسی

به مناسبت ولادت حضرت عیسی مسیح و فرا رسیدن سال نو میلادی؛ دیدار نماینده ولی فقیه در بنیاد شهید و امور ایثارگران با خانواده شهید آنوشاوان عیوضیان

نماینده ولی فقیه در بنیاد شهید و امور ایثارگران در این دیدار ضمن تبریک سال نو و ایام ولادت حضرت مسیح از دعوت به وحدت و اتحاد در همه ادیان الهی یاد کرد و اینکه مسیحیان هم مانند مسلمانان به مسائل دینی و مذهبی توجه دارند.

به گزارش «ایثار»، شهیدان مسیحی برگ‌زرینی در تاریخ  انقلاب اسلامی و هشت سال دفاع مقدس هستند، مسلمانان و ارمنی‌های ایران در کنار دیگر ادیان الهی در همه مراحل تاریخ پر فراز و نشیب ایران حضوری فعال داشتد، نقش آن‌ها در انقلاب اسلامی ایران و هشت سال دفاع مقدس با ۱۱۴ شهید در راه وطن گواه روشن بر  حضور فعال آن‌ها در اعتلای فرهنگ و تمدن ایران است.

مقام معظم رهبری در دیدار با یکی از خانواده‌های شهدای مسیحی می‌فرمایند که «اقلیت مسیحی، هم ارامنه و هم آشوری، سربلند بیرون آمد در انقلاب و جنگ. به عنوان یک ایرانی وفادارِ عاقلِ بصیرِ شجاع».

در ایام سال‌ نو میلادی و ولادت حضرت عیسی مسیح (ع)، حجت‌الاسلام و المسلمین سید رمضان موسوی‌مقدم، نماینده ولی فقیه در بنیاد شهید و امور ایثارگران با خانواده شهید مسیحی آنوشاوان عیوضیان به همراه سبدی از گل دیدار کردند.

در منزل شهید، قاب عکسی از شهید عیوضیان در کنار درخت کاج تزیئنی و رنگارنگ کریسمس قرار داشت، همسر شهید پس از احوال پرسی نماینده ولی‌فقیه در بنیاد شهید و امور ایثارگران از همسر شهید از نحوه شهادت شهید عیوضیان از شهدای انقلاب اسلامی در سال ۱۳۵۷ می‌گوید‌.

همسر شهید همچنین از حضور برادرش در سال‌های دفاع مقدس در جبهه‌ها گفت و اینکه ایثار و فداکاری برای ایرانی‌ها منحصر به دین و مذهب خاصی ندارد. همان طور که همسرش در سال‌های انقلاب اسلامی در سن ۴۰ سالگی به شهادت رسید و دو فرزند دختر از شهید به یادگار مانده است.

دختر شهید عیوضیان نیز در این دیدار از مراسم‌های دینی و آیینی مسیحیان در ایام سال نو از غسل تعمید مسیح (ع) تا هدیه بابانوئل به کودکان مسیحی می‌گوید اینکه برای جشن سال نو به کلیسا می‌روند و همانند ایام عید نوروز به دید و بازدید از اقوام و خویشان می‌پردازند.

قرار بود آرا شاوردیان، نماینده نماینده مسیحیان ارمنی تهران و شمال ایران در مجلس شورای اسلامی در این دیدار مسئولان بنیاد شهید و امور ایثارگران را همراهی کنند که ضمن رساندن پیام تبریک ولادت حضرت عیسی مسیح به خانواده شهید عیوضیان به دلیل سفر کاری از عدم حضور در این دیدار از خانواده شهید عذرخواهی کردند.

برای ما ایرانی‌ها از مسلمان یا مسیحی طعم چای و قند یا قهوه و شیرینی گاتا فرقی نمی‌کند و بهانه همه ما در اعیاد ملی و جشن‌های مذهبی دید و بازدید و در کنار هم بودن است، همان‌طور که خانواده شهید عیوضیان ضمن پذیرایی در سال نو میلادی بر آن تأکید دارند.

نماینده ولی فقیه در بنیاد شهید و امور ایثارگران در این دیدار ضمن تبریک سال نو و ایام ولادت حضرت مسیح از دعوت به وحدت و اتحاد در همه ادیان الهی یاد کرد و اینکه مسیحیان هم مانند مسلمانان به مسائل دینی و مذهبی توجه دارند.

حجت‌الاسلام و المسلمین موسوی مقدم در پایان این دیدار ضمن تبریک مجدد سال نو میلادی بر حل  مشکلات خانواده شهید آنوشاوان عیوضیان تاکید کردند و اصحاب کریمی مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران تهران بزرگ قول مساعد در این زمینه را دادند.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا